Rahvan Atları, Konya Caddelerinde

18 Ekim 2012 Perşembe 16:47

Konya’da “Mahalli 20. Geleneksel Rahvan At Yarışları” öncesi atlarıyla caddelerde dolaşarak boy gösteren yarışçılar, vatandaşları pazar günü yapılacak olan yarışlara davet etti.

Rahvan Atları, Konya Caddelerinde
 Konya Rahvan Atları Yetiştiricilik ve Binicilik İhtisas Kulübü Başkanı Ali Peksemerci, Pazar günü yapılacak olan Mahalli 20. Geleneksel Rahvan At Yarışları’na vatandaşların dikkatini çekmek için böyle bir organizasyon yaptıklarını ifade etti. Konya caddelerinde atlarla dolaşarak yarışlara ilgi çekmek istediklerini dile getiren Peksemerci, tüm Konyalı sporseverleri ve ailelerini yarışlara beklediklerini aktardı.
Ardından hazırlıklarını tamamlayan at sahipleri, Rahvan atlarıyla birlikte Konya caddelerinde dolaşarak, yarışmaların duyurusunu yaptı. Ellerinde kulübün bayraklarıyla boy gösteren yarışmacılar, vatandaşların ilgi odağı oldu.Bazı vatandaşlar sokaklarda koşturan atları görünce şaşkınlık yaşarken, bazıları da cep telefonlarıyla fotoğraf çekti.Yarışmacıların, Fuar Otobüs durağından başladığı tur, Anıt Alanı’ndan, Atatürk Caddesi ve Alaaddin Bulvarı üzerinde devam ettikten sonra başladığı noktada son buldu.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi