Selçuklu Belediyesi Personelini Yazışma Kuralları Ve Arşiv Hizmetleri Konusunda Bilgilendirdi

25 Nisan 2013 Perşembe 16:02

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi kurum içi eğitim çalışmaları kapsamında personelini resmi yazışma kuralları ve arşiv hizmetleri konusunda bilgilendirdi.

Selçuklu Belediyesi Personelini Yazışma Kuralları Ve Arşiv Hizmetleri Konusunda Bilgilendirdi
Selçuklu Belediyesi kurumsal yapısını güçlendirmek ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla kurum içi eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Elektronik belge yönetimi konusunda TODAİE’ de Uzman Ali Çakıroğlu tarafından birim müdürlerine, idari işler birimlerinde görevli personel ile ilgili personele yönelik eğitim gerçekleştirildi. Yeni uygulamaya geçilen (EBYS) elektronik belge kullanımını kolaylaştırmak, personelin bilgi eksikliğini tamamlamak, kamu iç kontrol standartları kapsamında idarenin iş ve işlemlerinin kaydı, sınıflandırılması, korunması ve erişimi de kapsayan, standartlara uygun arşiv ve dokümantasyon sistemi oluşturmak ve resmi yazışma, standart dosya planı, arşivleme sistemlerine uyum sağlamak, kamu kurum ve kuruluşlarının kendi içlerinde, birbirleri ile iletişimlerinde ve arşivlemede kolaylık sağlamak, kurum hafızasını güçlendirmek amacıyla verilen eğitimler iki gün sürdü.

25 kişilik iki grup halinde verilen eğitimin sonunda personele sertifika verildi.
Personelin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen eğitim programında resmi yazışma kuralları ve yazı türleri, gizlilik, bilgi/belge/ dosya güvenliği, dosyalama sistemleri ve standart dosya planı, yazışma, dosyalama, arşivleme işlemlerinde kod kullanımı ve uygulaması, birim/ünite belge/dosya işlemleri ve uygulama süreci, kurum/birim belge ve arşiv işlemleri ve uygulama süreci ile belge/dosya değerlendirme, ayıklama-imha işlemleri konularında bilgilendirildi.
“Resmi yazışmalarda uygulanacak esas ve usuller hakkında yönetmeliğin 2013 yılı Ekim ayında değişmesi bekleniyor” diyen Uzman Ali Çakıroğlu, “Yazı işleri müdürlüğünün koordinasyonunda bilgi, belge ve arşiv döngüsünü sistemli hale getirebilmek için kurum olarak bilgi ve belge yönetim sistemini temin etmenin, işleyişi daha hızlı ve düzenli hale getireceğini kaydetti.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi