Aydın Doğan Hakkında Soruşturma Açılıyor

22 Ekim 2015 Perşembe 09:50

Ahmet Hakan'a geçmiş olsun ziyareti sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, geçmişte Drej Ali lakaplı Ali Yasak'ın Hürriyet'i basıp çalışanlarını yerlerde sürüklediğini iddia eden Aydın Doğan hakkında, bu beyanının yalan olduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Aydın Doğan Hakkında Soruşturma Açılıyor
 ALİ YASAK'I ANLATMIŞTI 

Doğan Grubu'nun patronu Aydın Doğan, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Coşkun'un Nişantaşı'ndaki evi önünde saldırıya uğraması ardından gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında, "Nuru Osmaniye'deki gazete binamı mafya bastı. İlan servisinde çalışan kızlarımızı yerde sürükledi. Polise haber verdik. Polis götürdü ve sebebi anlaşıldı. Mafya meşhur Drej Ali dedi ki, 'Siz bizi haber yaptınız onun için bastık.' Olay karanlık kalmadı" demişti. 

AVUKATI DA BELGE SUNDU 

Aydın Doğan hakkında bu beyanının yalan olduğu iddiasıyla yapılan şikâyet üzerine soruşturma açıldı. İddianın hedefindeki Ali Yasak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe verip, "Aydın Doğan doğru söylemiyor. Yargılanıp beraat ettiğim bir olayı gerçekmiş gibi anlatıyor" dedi. Savcılıkça başlatılan soruşturma çerçevesinde müşteki sıfatıyla ifade veren Ali Yasak ifadesinde özetle şöyle dedi: "1990'da adamlarımla Aydın Doğan'ın gazetesini basıp çalışanlarını yaraladığım iddiasıyla dava açıldı. Ancak yapılan yargılama sonucu ben ve kardeşim beraat ettik. Karar Yargıtay aşamasından da geçerek kesinleşmiştir. Size kararın bir örneğini sunuyorum. Buna rağmen Aydın Doğan gazetecilere adımı vererek, beraat ettiğimi bildiği bir olayda itham ederek hakaret etmiştir. Davacı ve şikâyetçiyim." Yasak'ın avukatı da Aydın Doğan'ı yalanlayan belgeleri savcılığa sundu. Savcılığın olay ile ilgili Aydın Doğan'ın ifadesine başvurması bekleniyor.

sabah

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi