Hollanda galibiyeti Avrupa basınında

07 Eylül 2015 Pazartesi 13:40

Türkiye'nin Hollanda karşısında elde ettiği 3-0'lık galibiyet, Avrupa basınında geniş yer buldu.

Hollanda galibiyeti Avrupa basınında
 İngiltere'de yayın yapan Daily Mail, Hollanda'nın Türkiye karşısında aldığı 3-0'lık yenilgiyi, 'Depay ve Van Persie'li Hollanda tehlike hattında. Euro 2016 umutları zora giriyor' başlığı ile okuyucularına duyurdu. The Guardian ise 'Arda Turan'ın golü Türkiye'ye grupta ilham verdi'denildi.

TÜRKLER HOLLANDA'YI EZDİ

İsveç'te yayın yapan Aftonbladet, “Türkiye Hollanda’yı ezdi” başlığıyla giriş yaptı. Expressen gazetesi ise, ”Hollanda fiyaskosu” diye başlık attı. 

KIRMIZIYA BOYANDI

Hollanda basınından De Telegraaf  "Hollanda'ya artık mucize lazım" ifadelerini kullanandı ve "Türkiye karşısında kırmızıya boyandık..." başlığını attı.

HOLLANDA KARŞISINDA TOPARLANDI

Letonya'da yayın yapan DELFİ ise, Türkiye’nin Letonya’ya karşı iki maçında altın değerinde puanlar kaybettiğini ancak Hollanda karşısında toparlandığını yazdı.

FRANSA YOLU

Letonya'nın bir diğer önemli gazetelerinden Diena, "Riga'da Çek Cumhuriyeti, Avrupa Şampiyonası vizesini aldı. Sahasında Hollanda'yı beklenmedik bir skorla mağlup eden Türkiye de Fransa yolunda fırsat yakaladı" yorumunda bulundu.

HOLLANDA, KONYA'DA KAYIP

İsveç devlet televizyonu SVT ise ”Hollanda, Konya’da kayıp” başlığı ile verdiği haberde, Hollanda’nın İzlanda karşısındaki başlayan düşüşünün devam ettiğini yazdı.

6 EYLÜL UĞURU

Sporta Centrs ise 6 Eylül maçlarında Türkiye’nin genelde hep kazandığına dikkat ederek,“Türkler hayati mücadeleden galip çıktılar. Hollanda işini epey zorlaştırdı. Türkiye play-off maçlarına çok yaklaştı” değerlendirmesini yaptı.

MİSAFİR ELİ BOŞ AYRILDI

Apollo gazetesinin haberinde, güçlü Hollanda karşısında büyük üstünlük kuran Türkiye’nin misafirlerini Konya’dan eli boş gönderdiği belirtildi.

HOLLANDA YİNE KAYBETTİ

İsveç resmi haber ajansı TT de, Hollanda'nın yine kaybettiğini abonelerine geçerken, Konya'da 40 bin muhteşem taraftar karşısında Türkiye'nin net bir galibiyete imza attığını belirtti.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi