Zaman Gazetesinin Anketinde AKP Yerlerde

03 Şubat 2014 Pazartesi 17:29

Zaman gazetesinde yayınlanan anket AK Parti'nin işini bitirdi! Şok sonuçlar!

Zaman Gazetesinin Anketinde AKP Yerlerde

Hiçbir anket AK Parti'yi bu kadar düşük göstermemişti! Zaman gazetesinde yayınlanan Cihan Veri Toplama Araştırma Servisi’nin anketine göre AK Parti neredeyse 3 Kasım 2002 seviyelerinde!

Yayınlanan Cihan’ın yaptığı ‘Toplumsal Gündem Araştırması’nda toplumda hükümet politikaları ve siyasi tercihlerde ciddi kırılmaların yaşandığını gösteriyor. 

Bu ankete göre seçmenin yaklaşık yüzde 60’ı, hükümetin ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘darbe’ söylemlerinin aksine, ‘17 Aralık bir rüşvet ve yolsuzluk operasyonudur.’ diyor.

Bakan çocuklarının tutuklanmasını doğru bulan ve destekleyenlerin oranı yüzde 81. Tutuklamalara karşı olanların oranı ise yüzde 8,8. Yolsuzluk yaptığı iddia edilen bakanların istifa etmesine yüzde 78,1’lik bir destek var. ‘Bakanların istifasına karşıyım.’ diyenler ise yüzde 10,8. Savcılara baskı, HSYK yetkilerinin kısıtlanması ve Adli Kolluk Yönetmeliği ile yargıya müdahale edilmesine net bir şekilde karşı olanlar yüzde 62,3. Yüzde 62’lik bir çoğunluk ise emniyetteki tasfiyelere ve görevden almalara karşı. Seçmenlerin yüzde 65,7’si dershanelerin kanun zoruyla kapatılmak istenmesini yanlış buluyor.

yerel-secim-zaman-anketi.jpg

AK PARTİ NEREDEYSE 3 KASIM 2002'DEKİ SEVİYEDE!

Anket sonuçları Başbakan Erdoğan’ın ‘AK Parti’nin yerel seçimlerde alacağı oy oranı yüzde 50’lerde’ söylemini çürütüyor. Zira, anket sonuçlarına göre yerel seçimlerde ilk tercihlere göre AK Parti (36,4), CHP (28,8), MHP (20,5), BDP (7,4) oy alıyor. Genel seçim tahminlerine göre, Büyük Birlik Partisi yüzde 4,1, Saadet Partisi yüzde 2 oranında oy alıyor.

zaman-cumhurbaskanligi-anketi.jpg

HALK, ERDOĞAN’I CUMHURBAŞKANI OLARAK GÖRMÜYOR

Yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde Gül’ün oy oranı yüzde 47 iken Erdoğan’ın oy oranı ise yüzde 17,5’lerde. Sonuçlara göre, Gül’ün cumhurbaşkanlığına verilen destek önceki dönemlere göre artarken, Erdoğan’a verilen destek hızla eriyor.

ERDOĞAN EN BAŞARILI LİDER ALGISI DÜŞÜŞTE!

Anket sonuçlarına göre halkın en başarılı bulduğu lider yüzde 26,9 ile Tayyip Erdoğan. Onu yüzde 17,7 ile Abdullah Gül izliyor. Erdoğan 2012 Şubat ayında yapılan anketlerde halkın yüzde 60,5’i tarafından en başarılı lider olarak görülüyordu. 2012 Eylül ayındaki anketlerde Erdoğan’ı en başarılı bulanların oranı yüzde 56,3 olurken, 2013 Temmuz ayında bu oran yüzde 43, 4 idi. Ancak yolsuzluk operasyonları sonrası oranın yüzde 26,9’a kadar gerilediği görüldü.

17 Aralık için “Yargı ve Emniyet güçlerinin cesaretle ortaya çıkardığı bir yolsuzluk operasyonudur” yüzde 59,3’lük oranla ilk sırada yer alırken, AK Parti ile Cemaat arasında bir güç mücadelesi olduğu görüşü yüzde 39,1’lik oranla ikinci sırada yer aldı. 

17-aralik-gorus-zaman-anketi.jpg 

HAŞHAŞİ SÖYLEMİNE AK PARTİLİLER BİLE İNANMIYORMUŞ!

Halkın yüzde 41.2’si Hizmet Hareketi’ni ‘milletimize ve insanlığa hizmeti amaç edinmiş bir gönüllüler hareketidir’ şeklinde değerlendiriyor

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘Hizmet Hareketi haşhaşilere benzer karanlık bir örgüttür’ söylemine ise MHP’lilerin yüzde 2,6’sı, CHP’lilerin yüzde 4,6’sı, AK Partililerin sadece yüzde 7.4’ü, BDP’lilerin yüzde 6,9’u katılıyor. 

AK Parti seçmenlerinin yüzde 37,5’i, MHP’li seçmenlerin yüzde 32,7’si Hizmet Hareketi’ni gönüllüler hareketi ve eğitim camiası olarak görüyor.

banner67

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

yalancı zaman 10 yıl önce yorumlandı

Adi zaman

0 Kişi beğendi.
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi