Beyşehir Devlet Hastanesinin İhalesi Yapılacak

20 Mart 2015 Cuma 11:40

Konya’nın Beyşehir ilçesine yeni yapılacak olan devlet hastanesinin yeni yerinin ardından inşaat çalışmalarına başlanabilmesi için 5 Mayıs’ta ihalesinin yapılacağı belirtildi.

Beyşehir Devlet Hastanesinin İhalesi Yapılacak
 AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Beyşehir’de uzun süredir merak konusu olan yeni devlet hastanesinin ihalesi ile ilgili müjdeyi verdi. AK Parti olarak 2002 yılından bu yana her alanda olduğu gibi sağlıkta da büyük bir titizlik içerisinde yatırımlara devam ettiklerinin altını çizen Samancı, “Sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için daha kaliteli, daha ulaşılabilir hizmet sunma yolunda adımlarımızı atmaya devam ediyoruz. Daha önceden duyurduğumuz Beyşehir’imize TOKİ Başkanlığı tarafından inşa edilecek olan 150 yataklı, 261 yatak kapasiteli yeni Devlet Hastanesi’nin 26 Mayıs 2014 tarihinde ihalesi gerçekleşecekken, TOKİ ihale yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile bu süreç bilindiği üzere uzamıştı. Şimdi bu süreçte sona gelindi. Beyşehir’imize kazandırılacak olan bu güzel yatırımın ihale tarihi 5 Mayıs 2015 olarak belirlendi. İhale Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek, ardından en kısa sürede hastanemizin yapımına başlanacaktır” dedi.

Öte yandan, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, yeni devlet hastanesinin ihale tarihinin belli olmasının sevincini yaşadıklarını belirtti. Özaltun, sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımda, AK Parti Konya Milletvekili Samancı’nın verdiği müjdeli haberin tüm ilçeyi sevindirdiğini belirterek, “Bu süreçte teşkilatımızla, bölge milletvekillerimizle yoğun bir gayret gösterilmiştir. Hayırlı olsun” dedi.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi