Meramda Zabıtalardan Sıkı Denetim

12 Nisan 2022 Salı 14:51

Ramazan dolayısıyla denetimlerini sıklaştıran Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, bu çerçevede fırınlardaki incelemelerine aralıksız devam ediyor. Fırınlarda hijyen, ekmeklerde ve Ramazan pidelerinde ise gramaj denetimi gerçekleştiren ekipler kurallara uymayan iş yerlerine cezai işlem uyguluyorlar.

Meramda Zabıtalardan Sıkı Denetim
 Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, yıl boyunca rutin olarak devam eden kontrollerini Ramazan ayı ile birlikte iyiden iyiye sıklaştırdı. Ramazan’da özellikle gıda ürünleri satan işletmelerde oldukça titiz ve hassas denetimler sürdüren ekipler, vatandaşların güvenli ve sağlıklı alışveriş yapmasına imkan sağlıyor. Fırınlarda hijyen, ekmeklerde ve Ramazan pidelerinde gramaj denetimleri yapan zabıta müdürlüğü ekipleri kurallara uymayan iş yerlerine gerekli uyarıların yanı sıra cezai işlem uyguluyor.
VATANDAŞLARIN SAĞLIĞI İÇİN TİTİZ VE HASSAS BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR


Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada yıl boyunca rutin ve düzenli olarak yapılan denetimlerin Ramazan ayı dolayısıyla daha da sıklaştırıldığı ifade edilerek, “Ramazan ayı dolayısıyla fırın, pastane, tatlı üretimi ve satışı yapılan iş yerlerine yapılan ani denetimlerimiz daha da önem kazanıyor. Bu işyerlerinde fiyat tarifesinden gramaj kontrolüne kadar her noktada hassas bir çalışma yürütülüyor. Denetimlerde ayrıca işyerlerinin hijyen kurallarına uygun bir ortamda üretim ve satış yapıp yapmadığı da kontrol ediliyor” denildi.Açıklamada ayrıca, yapılan denetimlerde kanunlara aykırı hareket edenlere ve genel hijyen kuralları açısından eksikleri olan firmalara Zabıta Yönetmeliği çerçevesinde idari para cezası kesildiği de ifade edildi. Son olarak denetimlerin aralıksız sürdürüleceği belirtilerek vatandaşların şikâyetlerini, Meram Belediyesi’nin 320 10 00 no’lu telefonlarından iletebilecekleri ifade edildi.


Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi