Selçukluya Yeni 112 Acil Sağlık Merkezi Protokolü

30 Temmuz 2015 Perşembe 12:46

Konya Valiliği, Selçuklu Belediyesi ve Konya İl Sağlık Müdürlüğü arasında Kosova ve Şeker mahallelerine yapılacak 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyon binaları için protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Selçukluya Yeni 112 Acil Sağlık Merkezi Protokolü
 Valilik binasında gerçekleştirilen protokol imzasına Konya Valisi Muammer Erol, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci katıldı. İmza töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, gerçekleştirilen protokolden dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Yedi yirmi dört hizmet veren 112 sağlık hizmetleri istasyonlarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi ile ilgili yapığımız görüşmeler neticesinde değerli başkanımız Uğur İbrahim Altay Bey ve Selçuklu Belediyesi ekibi bize birkaç tane 112 istasyonu yapma sözü vermişti. Bunlardan iki tanesinin protokolünü bugün gerçekleştirmiş olacağız. Önümüzdeki günlerde ve geçtiğimiz günlerde yaptığımız gibi yine hayırseverlerle 112 acil servis istasyonumuzun fiziki şartlarını iyileştirme açısından hayırseverlerimizi beklemekteyiz” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediyesi olarak özellikle eğitim ve sağlıkta ihtiyaç olan her konuda destek olmaya gayret ettiklerini söyleyerek, “Sağlık müdürlüğümüzle çok koordineli bir çalışma yürütüyoruz. Aile sağlığı merkezleri, hastane poliklinik binaları, şu anda da 112 istasyonlarının eksiklerini giderilmesi ile ilgili bir çalışma yürütülüyor. 112 istasyonları da her an herkesin ihtiyaç duyabileceği, personelin çok uzun süre görev yaptığı ve yirmi dört saat çalışma esasına göre aslında konforlu bir ortamda çalışmalarını sağlamak için yürütülmüş bir projedir. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konya Valisi Muammer Erol ise Selçuklu ilçesinin yaşanmayı daha da iyi hale getiren bu tür yatırımların önemine vurgu yaparak, “Alt yapı hizmetlerinin artık sosyal belediyecilik boyutuyla olmazsa olmaz haline gelen sağlık, eğitim, kültür hizmetleri şehirde yaşayanların talep ettiği hizmetlerdir. Bu noktada Selçuklu Belediyesi örnek birçok hizmete imza attı. Bundan sonrada devam edeceğini umuyorum. Kamu tarafında bu işleri gerçekleştirirken hangi kurumla işbirliği yapmak gerekirse sonuna kadar açık olduğumuzu belirtirim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci Kosova ve Şeker mahallelerine yapılacak 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyon binalarının protokolünü imzaladı.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi