Ak Parti'nin dev İstanbul mitinginde kaç kişi vardı ?

23 Mart 2014 Pazar 21:09

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Başbakan Tayyip Erdoğan İstanbul Yenikapı'da 2 milyon kişiye seslendi.

Ak Parti'nin dev İstanbul mitinginde kaç kişi vardı ?
 Bugüne kadar mitinglerini Zeytinburnu'daki Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleştiren AK Parti, bugün yapacağı  "Yeniden Milli İrade Mitingi" başlıklı İstanbul mitingi için denize dolgu yapılarak inşa edilen Yenikapı Meydanı'nı seçti. 


AK Parti'nin İstanbul Mitingi ile Yenikapı'da da ilk kez miting yapılmış olacak. Başbakan Erdoğan, partisinin İstanbul'da düzenlediğimiting 1 milyon kişinin gelmesi bekleniyordu. 

Başbakan alana geldiğinde miting alanında yapılan anonsla katılımcı sayısının 1,5 milyonun üzerinde olduğu duyuruldu. Konuşmasının sonunda Başbakan Erdoğan "Burası bugün 2 milyon kişiyi gördü" diyerek kendisini dinlemeye gelenlerin sayısını verdi.

BAŞBAKAN ALANA HELİKOPTER İLE GELDİ

Başbakan Erdoğan, Kocaeli mitinginin ardından Yenikapı Meydanı'na helikopterle geldi. Helikopter, miting alanın bulunduğu bölgeye inmeden önce, bir süre havada bekledi. Bu sırada partililer büyük coşkuyla Başbakan Erdoğan'ı selamladı. Erdoğan da helikopterden vatandaşlara el sallayarak karşılık verdi. Bu arada, Başbakan Erdoğan'ın arama noktalarının açılarak dışarıda kalan vatandaşların alana alınması için talimat verdiği öğrenildi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Kırılır da bir gün tüm dişliler
Döner şanlı şanlı çarkımız bizim
Gökten bir el yaşlı gözleri siler
Şenlenir evimiz barkımız bizim

Yokuşlar kaybolur çıkarız düze
Kavuşuruz sonu gelmez gündüze
Sapan taşların yanında füze
Başka alemlerle farkımız bizim

Kurtulur dil tarih ahlak ve iman
Görürler nasılmış neymiş kahraman
Yer ve gök su vermem dediği zaman
Her tarlayı sular arkımız bizim

İstanbul canım İstanbul davam, aşkım, kavgam. Ey İstanbul seni yürekten selamlıyorum. Ey kutlu Peygambere müjde olmuş yüce şehir. Mekke'nin, Medine'nin kardeşi seni yürekten selamlıyorum. Adalar, Ataşehir, Bakırköy, Bahçelievler, Bayrampaş sizleri selamlıyorum. Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Çatalca, Çekmeköy, Esenyurt sizleri selamlıyorum. Eyüp seni muhabbetle selamlıyorum. Toprağını şereflendiren Hz. Eyüp'e selam gönderiyorum. Fatih seni yürekten selamlıyorum. Gaziosmanpaşa, Güngören, Maltepe Pendik sizleri de selamlıyorum. Silivri, Şile, Tuzla, Üsküdar sizleri selamlıyorum.

İstanbul sana Anadolu'nun, Trakya'nın selamını getirdim. Sana Antalya'nın, Tekirdağ'ın, Edirne'nin selamını getirdim. Size Tüm Türkiye'nin selamlarını getirdim.

İstanbul Türkiye'nin özetidir. İstanbul'un tüm kardeş şehirlerini selamlıyorum.

Sizlere selam getirdim İstanbul. İstanbul adeta Türkiye'nin özetidir. Bayrakların dalgalandığı bir şehirdir. Tüm kardeş şehirlermizi selamlıyorum. İslamabad, Bakü, Kahire, Basra, Şam, Halep, Üsküp, İskeçe, Gümülcine, Prizren, Saraybosna, Mostar, Gazze, Ramallah, Kudüs, Mekke, Medine, sizleri selamlıyorum. Tüm kardeş ülkeleri kardeş dost şehirleri selamlıyorum.

Bügün Türkiye bizi izliyor. Tüm dünya İstanbul'u izliyor. Tüm mazlumlar, tüm mağdurlar, garipler, öksüzler yetimler sizi izliyor. Kahire'de oyları çalınan kardeşlerim, Şam'da kurşunlar altında yaşayan açlıkla sefaletle imtihan edilen anneler sizi izliyor, Bağdat'ta barışa susyayan gönüller, Karabağ'da toprakları çiğnenen azeri kardeşlerim sizleri izliyor. Varsın birileri montaj desin.

Kılıçdaroğlu bak bu montajı nasıl yaptık. Güzel mi beğendin mi? Bir montaj da sen yap böyle. Varsın birileri taşıma desin. Ama bilesin ki İstanbul Gazzenin yetimleri ramallahın öksüzleri seni izliyor. Kabe etrafında tavafta olanlar size dua ediyor. 30'u akşamında İstanbul'dan müjde bekliyoruz diyorlar.  Peygamberimizin mezarı başında gözü yaşlı burayı soruyorlar. İstanbul hep sen izleniyorsun.

Her an kulakta, her an gözlerdesin. İzleniyorsun ama Pensilvanya'nın izlediği gibi değil. Onlar mahremi izliyor. Onlar ahlaki olmayanları izliyor. Ama burası güzellikleri, aydınlık yarınları izliyor. İstanbul sen Türkiye'nin umudusun, İslam coğrafyasının, Balkanların, Dünyanın umudusun. Tarihinin yükünü bir emanet gibi sırtında taşıyorsun. Sen Ace'nin Somali'nin Afrika'nın umudunu sırtında taşıyorsun. İstanbul sen aşk taşıyorsun. Sen Fatih'in emanetisin. İstanbul rabbim seni korusun, seni esirgesin.

Biz, kısık sesleriz.. minareleri,
Sen, ezansız bırakma, Allah'ım!
Ya çağır şurda bal yapanlarını;
Ya kouansız bırakma, Allah'ım!
Mahyasızdır minâreler.. göğü de
Kehkeşansız bırakma, Allah'ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu
Müslümansız bırakma, Allah'ım!

Bize güç ver.. cihâd meydanını
Pehlivansız bırakma, Allah'ım!
Kahraman bekleyen yığınlarını
Kahramansız bırakma Allah'ım!
Bilelim hasma karşı koymasını:
Bizi cansız bırakma, Allah'ım!

Yarının yollarında, yılları da
Ramazansız bırakma, Allah'ım!
Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü
Ya çobansız bırakma, Allah'ım!
Bizi Sen sevgisiz, susuz, havasız
Ve vatansız bırakma, Allah'ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu
Müslümansız bırakma, Allah'ım!

Amin... Sonsuz kere amin. Allahu ekber desin şehitler... Allahu ekber... Allahu ekber...

Bugün çok başkasın İstanbul. Bir kez daha oyunları tuzakları bozuyorsun İstanbul.  Bugün bir kez daha dostun kalbine umut, düşmanın kalbine korku salıyorsun. Allah senden razı olsun. 30 Mart seçimleri Türkiye için, milletimiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun.

Kardeşlerim Sivas'tan yola çıktık. Bugün Kocaeli'yle 46. şehrimiz. 47. şehir İstanbul. En son Silivri'de buluştuk. Edirne'ye uğradım. Silivri bizim programımızda yoktu.

2 saat içerisinde Silivri'de nasıl bir kalabalık patladı. Çatalca'ya inşallah seçimden sonra gideceğiz. Meydanlar daha önce böyle manzara görmedi. 81 ilin tüm coşkusu şu an İstanbul'da.

Türkiye'ye tezgahlanan tuzağı biliyor. 94'te kimden aldık. Biz İstanbul'u CHP'den aldık. Ey Kılıçdaroğlu senin SSK döneminden nelerin olduğunu biliyoruz.Biliriz senin yolsuzluklarını Kılıçdaroğlu... Senin cemazülevvelini biliriz. Sen Rahşan Affı ile kurtardın. Sen anlamazsın bu işlerden. 

Kocaeli'de bir amca illaha kürsüye çıkacağım dedi.  Beni rehin tuttular hastanede dedi... Ahhhh! Geldiğimde ilk verdiğim emir hastanede  rehin tutmak diye bir şey duymayacağım dedim. İstediğimiz hastane'den ilacımızı alıyoruz, artık. Sabrettiniz zafere ulaştınız.

CHP demek kirlilik demek... Ümraniye'de de CHP vardı. 39 kişi öldü orada. Bunun hesabını soran oldu mu? Nerede o yandaş medya? Bunu geziciler bilmez. Çevreciymiş. Tarih hesap soruyor şimdi. Ey CHP sen o 39 kişinin hesabını ver.

Bu Kılıçdaroğlu'nun eline 3 koyun verin kaybeder gelir. Pozlar veriyordu biliyorsunuz? Baykal genel başkan o da onun yanında. Klasörde ne yazıyor? Yolsuzluk. Ne yazıyor. İstanbul adaylarının adı. Hırsızlıktan ihraç ettikleri kişiyi İstanbul adayı yaptılar.

Ben demiyorum bunu sen diyorsun Kılıçdaroğlu. Neden ellerinde malzeme yok. Bunların adayı yok. Bunlar felç olmuş felç. Biz gümbür gümbür geldik. Yine geleceğiz. Biz İstanbul'a milletimize efendi olamaya geldik.

Biz bu milletin dertlisiyiz. İstanbul'daki elitler Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan seçileceğini tahmin etmiyorlardı.

30 Martta sadece bunlara değil, telefon dinleyenlere de hesap soracağız. Bunların dershanelerine giden yavrularınızı alın. Bunlar bizi yıllarca sömürdüler. Sülük gibi sömürdüler. Sülük faziletli. Bunlar bizi sadaka dediler yediler, kurbanlık dediler yediler. Adak dediler yediler. Benim sevgili peygamberimi televizyon kanalında kamyonete bindirdiler. Senaryosunu da o onaylıyor biliyor musunuz? Hoca mısın senarist misin?

Cebrail gelse parti kursa oy vermem diyor. Bizde teşbit hata kabuletmez diye bir laf var. Bunların yaptığı benzetme rezalet. İyi niyetimizin kurbanı olduk. Şu başörtülü kızların üniversiteye giderken başlarını açmaları noktasında fetva verdi beyefendi. Neden? Çünkü 28 şubatçı generaller onu istedi. Akşam başka, sabah başka. 5 ay önce dua ediyor, 5 ay sonra beddua ediyor. Müslüman müslümana beddua eder mi? Biz rahmet peygamberinin varisiyiz. Biz gazapla değil rahmetle emredildik. 

İmam Hatipleri kapatanlar belli, üniversiteye başörtülü kızları göndermeyenler belli? Kalktı mı? Rahatlıkla imama hatibe gidiyorlar mı 12 yıllık zorunlu eğitimle? Katsayı kalktı mı? İstediği üniversiteye gidiyor mu? Devlet dairesinde de çalışabilyor mu? Ey Pensilvanya daha ne istiyordun. Ne istediniz de alamadık. Okullar kurdunuz, dershaneler kurdunuz. Dünyadaki okullarınızda sizi refere eden biz olmadık mı? 

Kişi sevdikleri ile haşrolunacaktır unutmayın. Pensilvanya sen Bahçeli ile Kılıçdaroğlu ile haşrolacaksın. Biz ise buradaki milletimizle haşrolacağız. Biz vatan bayrak millet yolundayız. Samimiyetle devam ettiriyoruz.

Siirt'te Ziya Gökalp'in şiirini okudum. Tutular pınarhisar dediler. Ne gelirki elden kader bu, çünkü kaderin üstünde bir kader var dedik. Biz silahlı değildik. Hizmetkardık. Dediler ki sen devletin nizamını bozmaya yönelik konuşma yaptın.

Minareler süngü, Camiler kışlamız ... Bir şey bizi sindiremez. Tankları topları ile gelseler bizi sindiremezler dedik. Bundan rahatsız oldular. Muhtar bile olamaz dedi bu yandaş medya. Muhtar bile olmaz dedikleri 11 yıl aralıksız başbakan oldu. Bu milletin iradesini çalamazsınız. Biz önce halkın sonra hakkın iradesine boyun eğdik, yola koyulduk. Bu milletin iradesini çalamazsınız. Biz bu faşizan 27 mayısçı ekiple mücadele ediyoruz.  Bizim kitabımızda kin yok nefret yok. Millet iradesini tahkir eden şekilde konuşuyorlar. Biz hukuku çiğnemek isteyenlere karşı dik duruyoruz. Milletin malının çalınmasına karşı 12 yılda dik durduk.

Biz iktidarı MHP'den aldık. 230 milyar dolar milli geliri 830 milyar dolara çıkardık.Ey MHP ve CHP'ye oy veren kardeşlerim hep geriden mi geleceksiniz? Kılıçdaroğlu bir TV'de dedi ki; yüzde 40 alırsam bırakacağım. Bahçeli çıkmış diyor ki; yüzde 51 almazsan bırak diyor. Ya bu yerel seçim. Sen önce siyaseti öğren. 

MHP yıllarca iktidar olamadı. Hep birilerinin kuyruğuna takıldı. Ben yine de Allaha hamd ediyorum. Bu CHP ve MHP oldukça, Bahçeli gibi Kılıçdaroğlu gibiler olunca biz çok iktidarlar görürüz.

IMF şu an bizden borç istiyor. Bunlar kafatası milliyetçisi. Vaiz lobisi, faiz lobisi çalışıyor ama Allah'ın izniyle yıkamıyor. Çiftçiye esnafa yüzde 59-47 faizle kredi veriyorlardı. Biz yüzde 4-5.İşçiyi memuru sömürdüler. Zorla para kestiler. 13.5 katrilyon. Başbakan oldum. Önüme bunu koydular. Bir devlet işçisine memuruna borçlu olamaz dedik. Süratle bunu ödedik. Konut edindirme yardımıyla ilgili 3.5 katrilyon para kestiler. Onu da ödedik. Ey CHP, ey MHP siz memuru ve işçiyi inlettiniz. Bizim farkımız bu.

Adalette, emniyette, sağlıkta farkımız bu. Etnik, dinsel milliyetçiliğe hayır. Ben yaradılanı yaradandan ötürü dolayı seviyorum. MHP siyasi Türkçülük yapıyor. BDP siyasi Kürtçülük yapıyor. CHP ben kumsalların partisiyin diyor. Dinsel milliyetçilik de yok. Ülkemin ekseriyeti müslüman da olsa müslüman olmayan yurttaşıma da aynı hizmeti götürmek zorundayım. Yapamam. Hristiyan da olsa, Musevi de olsa, Ateist de olsa... Bu mücadelemizi bu anlayışla sürdüreceğiz, sürdürmeye de devam edeceğiz. Parası, gücü olanın iktidar sürdüğü ülke olmayacak Türkiye, çetelerin, mafyanın, cuntanın, gazete patronunun hakimiyeti sona erdi Türkiye'de.

Kim derdi Şırnak'ta havalimanı olacak diye. Şimdi Hakkari de havalimanı yapıyoruz. Bölücü terör örgütü tehdit ediyor. Onu da yapacağız.

Biz milletin kararına rağmen Türkiye'ye yön vermeye çalışanlara en güzel cevabı sandıkta veriyoruz. Epey zamandır bir şarkı tutturmuşlar. Sandık demokrasi demek değilmiş. Sizin egemenliğinizden ibaret. Biz sandıktan çıkan sonucu önemsiyoruz. Bu CHP millete göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı demedi mi? Bunlar ya darbeyle geldiler. Sandığa rıza göstermeyenler, sandığı değersiz kılmaya, ellerinde kalsa sandığı ortadan kaldıracaklar. Bunların milletle sorunu var.

Vesayet kalktıkça, bunların sandığa karşı alerjileri arttı. Kalplerinde 27 Mayıs özlemiyle yaşıyorlar. Her 10 yılda bir yaptıkları gibi milletin önünün kesmeye çalışıyorlar. Sokak şiddetini demokratik hak diye yutturmaya çalışıyorlar.

Sizin hak ve hukukunuzu çiğnetmeyeceğiz. Bu kibre izin vermeyeceğiz. CHP ne diyor? Eski İstanbul'u getireceğiz diyor. Ya eski İstanbul'da hava kirliliği, çöp var.

Bizim gücümüz sizin gücünüzdür. Siz istemedikçe kimsenin istemesiyle gitmeyeceğiz. Milletin dışında sizin dışınızda bir gücün esiri olmadık olmayacağız.

2002'de mazlumların, yetimlerin umudu olarak iktidara geldik. Sonra dünyadaki tüm mazlumların, yetimlerin umudu haline geldik.

Bu CHP'nin genel müdürü bir proje açıkladı mı? Sen Şişli'de ne yaptın ki, İstanbul'a ne yapacaksın. Bunların adayı var ya Yenikapı metro köprüsünü yıkacakmış. Gitmiş köprüde balık tutuyor. Sen dua et de AK Partili belediyelere. Yoksa balık da tutamazsın. Kadir bey boğazdan su getirdi. Şimdi daha güzel. 12 yılda bu davanın kirlenmesine izin vermedim. 1. köprüye hayır dediler. 2. köprüye de hayır dediler. Yavuz Sultan Selim köprüsüne de karşı çıkıyorlar. Bu CHP hep hayırcı.

Allah'tan Marmaray'ı görmediler. Yoksa ona da karşı çıkarlardı. Şimdi onun karşısına arabalısını yaptık. Kılıçdaroğlu sen onu da yıkarsın. Ama sen iktidara gelemeyeceğin için arabanla geçersin artık.

2.5 milyar dolara 3. köprüyü yapırdık. Sadece 7.5 yıl işletecek devlete devredecekler. 46 milyar dolara 3. havalimanı yapıyoruz cebimizden bir kuruş çıkmayacak. 20 yılın sonunda devredecekler.

Kanal İstanbul dedik. Bundan da rahatsızlar. Sizin bu ülkede bir dikili ağacınız yok. Tencere-Tava hep aynı hava. Tencereyle, tavayla demorkasi mi olur.

Bazı bu zihniyette olanlar yollarda çirkin hareket yapıyorlar. 12 yıl boyunca hırsızların art niyetlilerin, bu davaya sızmamaması için hassasiyet gösterdik.

94'te nasıl hassasiyet içerisindeysek bugün de aynıyız. Biz burda olduğumuz sürece yetimin hakkına el uzatılmasına müsade etmeyiz. Kardeşlerim sizi hayal kırıklığına uğratmadık. Bu can bu tende oldukça biz sizin hizmetkarınızım.

Bu ağır saldırıları sizin sayenizde atlattık. Bu saldırılarda ahlakın kırıntısı yok. Alçakca, haince saldırıyorlar.

Milletin iradesine saldırıyorlar, sofradaki ekmeğe saldırıyor. Pensilvanya beddua seansları yapılıyor. Bana beddua ediyorlar.

Kötü söz sahibinindir. Geçenlerde şunu diyor: " O uzun bize çok hainlik etti." Sen ne biçim hocaefendisin?

Sen dürüstsen neden 99'da kaçıp gittin? 15 yıldır kaçaksın. Uydurma bir pasaportla, sen ilkokul mezunusun. O pasaportu nasıl aldın?

İnziva diyor? Ya Eruzurum'da, İstanbul'da, Ankara'da neden çekilmedin. Mekke'de, Medine'de neden çekilmedin? Pensilvanya'da ne işin var?Çok oyunlar kuruldu. Bunu siz bozacaksınız. İstedikleri alçaklığı yapsınlar. Biz dik durduk, dik duracağız. Biz edepli duruşumuzla gerekli dersi vereceğiz.

Twitter diye bir olay var. Yargının kararıyla kapatıldı. Son derece ahlaksız şekilde tweet atılıyor. Sahte hesaplar yüzünden kapatılıyor. Bunlar mahkemeye başvuruyor, TİB, Twitter'a bunu kaldır diyor.

Ey medya bunu iyi dinle. Twitter bunu umursamıyor. Bana geldi. Ben de kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Twitter ABD'nin, İngiltere'nin, kanunlarına uyuyor. Mesele Mısır olunca, Ukrayna olunca, Türkiye olunca iş değişiyor.

Twitter, Youtube, Facebook Türkiye'nin kanunlarına uyulacak. Kutsal değerlerimize hakaret ediliyor. Buna özgürlük mü diyeceğiz. çocuklar istisamar ediliyor. Buna özgürlük deyip geçecek miyiz?

Kardeşlerim ABD başkanın gizli telefon görüşmeleri yayınlansa buna özgürlük mü diyecekler? Twitter bizim kanunlarımıza uymayacaksa gerekeni yaparız. Burası Muz cumhuriyeti değil Türkiye Cumhuriyet'i.

Bizim mahremimizi yazmak kimsenin haddi değil . Cumhurbaşkanını, Genelkurmaybaşkanını, beni dinleyecek.

Mahkeme kararıyla beni dinleyemezsin. Yok öyle bir şey. Montajla, servisle başbakanını yargılayamazsın.

Kardeşlerim böyle bir hakları olmadığı halde bizi dinliyorlar. Başta Doğan Grubu, Ciner Grubu olmak üzere. Utanmadan, sıkılmadan bu olaylarda bize karşı yapılanları savunuyorlar. Siz nasıl bunları savunuyorsunuz? Çünkü Pensilvanya'nın bunlarla ilgili kasetleri var. Şimdi bunlar korkuyorlar. Bataklığa batmışlar. Merak etmeyin gerekn yapılacak. Twitter dürüst davranacaksa her türlü desteği vereceğiz.

Facebook aileleri bozacaksa bunlarla uğraşacağız. Hangi montajı yaparsanız yapın, bu alçaklığınızın altında ezilip gideceksiniz.

30 Mart akşamı hangi yalanı konuşacaklarını düşünüyorlar. Çamur provası derdindeler. Senaristleri var. Büyük senaristleri Pensilvanya'da.

Bunlar kendilerini ne zannediyolar? Bize çamur attkları zaman onlara oy vereceklerini zannediyorlar. 6 günümüz var. Kapı kapı dolaşacağız. Çok çalışacağız. Sandıkları patlatacağız.

Kılıçdaroğlu'nda kayış attı zaten sanıyor ki genel seçim bu. Bizim için genel seçim ama senin için genel seçim 2015'de. İstanbullu, İstanbul'u size emanet etmez. Edebi olmayana prim vermez.

Kardeşlerim, birçok olaylar bahane edildi. Fakat bu ağır saldırıları sizinle beraber atlattık. 17 Aralık aynı şekilde, yolsuzluk ve rüşvet iftirası altında bizden ziyade yine Türkiye'ye, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, milli güvenliğimize, ağır bir saldırı düzenlediler. İnanın bu saldırılarda en küçük bir mertlik yok. Bu saldırılarda dürüstlük yok. Bu saldırılarda ahlakın kırıntısı yok. Önlerine ne gelirse, ahlaksızca, hayasızca, namertçe, alçakça, haince ona saldırıyorlar. Kutsal değerlere saldırıyorlar. Milletin iradesine saldırıyorlar. Kardeşliğimize, çözüm sürecine saldırıyorlar.

Aylardır bu pensilvanya, onların yandaşı medya var güçleriyle çözüm sürecini baltalamak istiyorlar. Terör örgütüne gidip neden çatışmıyorsunuz dediler. Bu hainleri de tespit ettik. 20 yaşındaki evladı şehit olmuş bunların umrunda mı? Evlere ocak düşmüş, annelerin yüreği yanmış Pensilvanya'nın umrunda mı? Mavi Marmara'da 9 şehid olmuş. Doğan Medya'nın, Pensilvanya'nın umrunda değil. Bunlar Nebbaş. Mezar soyguncusu. Bunların işi gücü istismar. 14 yaşındaki bir çocuğun üzerinden siyaset yapmazlardı. İstanbul bunları çok iyi tanıdı. 30 Mart bu faiz lobisinin, kan lobisinin mağlubiyetini görecek.

Biz İstanbul'a ne kadar yatırım yaptık? 12 yılda 77 katrilyon Lira.

Kardeşlerim İstanbul'da iki aday var. Biri AK parti adayı. Diğeri Pensilvanya'nın diğerleri ile ortak çıkardığı aday. Din istismarı yapıyor elinden geldiği kadar ama eline yüzüne bulaştıryor. Bir gazeteye röportaj vermiş. Hani Pensilvanya'nın gazetesi var ya... Ona röportaj vermiş. Röportajı yapan da dalgasını geçiyor. Milletvekiliyken iki sözünüzden biri allah değildi diyor röportajı yapan. Cevap veriyor. Hac ziyeretine katıldım diyor. Röportajı yapan her şeyi yaptınız tam arafatta vakfeye katılacağınız zaman kayboldunuz diyor. CHP istanbul adayı çark ediyor. Hacı olmak istemedim diyor. Röportaj devam ediyor, Hacı olduğunuz zaman yapmamanız gereken metruk olan olaylar var diyor. Gazeteci düzeltiyor metruk değil mekruh... Pensilvanya yandaşı gazeteci gülüyor. Bir başka kelime kullanmışsınız diyor. Ne mahrem diyeyecektim na mehram dedim diyor. Gazeteci na mahrem diye düzeltiyor. CHP adayı kelimeye takılma alime tarif gerekmez diyor. Gazeteci yine düzeltiyor arife tarif gerekmez diyor.

Ben siyasetin mor ineğiyim diyor bu aday. Pensilvanya da buna sağılacak inek olarak bakıyor. Tam komedi, karikatür. Anadolu'da bu tipe ne derler bilir misiniz? Düğün evinin tefçisi, ölü evinin yasçısı derler. Boksör olacakmış yanlışlıkla siyasete atılmış. CHP'de genel başkan olmak için seçim kaybetmek gerekiyor. İstanbul'da seçim kaybetti genel müdür, başkan oldu. Bu İstanbul adayı da kaybedince seçimi Kılıçdaroğlu'nun yerine gelir her halde.

Bunlarda kaybedince sözünde durmak yok. Medya burada, şahitsiniz. Dürüstseniz, canlı yayındayız nasıl olsa. Siyaset birinci adam olmak için yapılır. Batı da kaybeden çekip gider. Biz birinci parti olmazsak genel başkanlıktan çekiliriz. Ey Kılıçdaroğlu sen birinci parti olmazsan çekilecek misin? Ey Bahçeli, gene mi üçüncü parti olacaksın? Birinci parti olmazsan çekilmeye var mısın? Çekilemez. Bunların böyle bir derdi yok çünkü.

Biz iktidara geldiğimizde 45 lira burs veriliyordu. Şimdi 500 lira. Sağlıkta şehir hastanelerinin temelini attık.  İstanbul-İzmir otoyolunu bitiriyoruz. Yavuz Sultan Selim köprüsü bitiyor. İnşallah bütün bu attığımız adımlarla tarih yazılacak. Kadir Topbeş beyle İstanbul'da devam edeceğiz.

Kardeşlerim şu alan daha önce yoktu. İstanbul'un böyle bir meydanı olmaz mı ya! 700 bin m2. Maltepe'de denize dolguyla 1 milyon 200 m2. İnşallah diğer mitingi orada yaparız.

Burası bugün 2 milyon kişiyi gördü.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi