Bahçeli kamyon koltuğunda poz verdi

13 Şubat 2014 Perşembe 11:06

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli, Çankırı'da Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret ederek bir süre şoförlerle görüştü.

Bahçeli kamyon koltuğunda poz verdi
 Bahçeli, ayrılırken kooperatif önündeki bir kamyonun sürücü koltuğuna geçerek şoförleri selamladı.

Çankırı'da seçim çalışmaları münasebetiyle bir dizi ziyarette buluna Bahçeli Çankırı Kamyoncular Odası'nı da ziyaret etti.

Kamyoncular ile bir süre sohbet eden Bahçeli daha sonra bir kamyonun direksiyonuna geçerek gazetecilere poz verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Diyarbakır, Van, Mardin, Şanlıurfa, Hakkari, Şırnak, Batman, Siirt, Bingöl, Bitlis, Tunceli ve Ağrı gibi 15 il, Kuzey Kürdistan'ın 15 kantonu olarak Kürdistan haritasında var.Hangi partiden olursak olalım buna dikkat edelim"dedi.

Bahçeli, Çankırı'da partisinin seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, iktidar olduklarında ilk uygulamalarından birisinin kapatılan belediyelerin tamamını açmak olacağını söyledi.

"Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi değil miydi Merkez ilçelere bağlı büyükşehir olarak halktan ziyade başka amaçlara hizmet eden bir belediye olarak faaliyet sürdürmüyor muydu" diye soran Bahçeli, şöyle devam etti:

"Şimdi bunu kalktınız, büyükşehir olarak Diyarbakır ilinin mülkü idaresini kapsayacak şekle dönüştürdünüz.Arkasından Van'ı, Mardin'i, Şanlıurfa'yı büyükşehir yaptınız.

MHP olarak bunların büyükşehir olmasına karşı değiliz. Nüfusu 750 bini aşmış olan her yer büyükşehir olacaksa onlar da olsun. Kimsenin bir itirazı yok ama bunun altında bir haince düşünce varsa Türk milleti için bir tuzak varsa bu milliyetçi hareketinin dikkatini çeker."

Hakkari, Batman, Şırnak. Bingöl, Bitlis ve Tunceli'nin il belediyeleri olduğunu anlatan Bahçeli, "Nasıl bir il, Hakkari'de ve Batman'da vali var, vali yok.Ne demek bu: Vali kadrosunda bir şahsiyet var, odasından dışarı çıkamıyor, Dışarıda PKK var" diye konuştu.

Bahçeli, güvenlik sorumluluğunu emniyetten PKK'nın aldığını ileri sürerek şöyle konuştu:

"Her gün olaylar yaşanıyor. Polis kardeşlerim gece gündüz bunlarla uğraşıyor ama devlet orada yok.

PKK ne diyor, bunlar bizim hakimiyet alanımızdır. Başka bir ifadeyle alan hakimiyeti sağladığımız yerlerdir.

Bu ne demek: bu bizim artık demek. Diyarbakır, Van, Mardin, Şanlıurfa, Hakkari, Şırnak, Batman, Siirt, Bingöl, Bitlis, Tunceli ve Ağrı gibi 15 il, Kuzey Kürdistan'ın 15 kantonu olarak Kürdistan haritasında var. Hangi partiden olursak olalım buna dikkat edelim.

Bunun kilometrekaresi 144 bin kilometrekaredir. Nüfusu 860 bindir. Yani diyorlar ki burası 144 bin kilometrekare, Kuzey Kürdistan coğrafyasıdır. 860 bin nüfus burada yaşayan halktır. Bu halk Kürt halkıdır. Öyleyse Kuzey Kürdistan'ın egemenliğini istiyoruz. 'Bağımsız Kürdistan'ı istiyoruz' demektir."

Neler olduğunu daha yeni yeni anladıklarını ifade eden Bahçeli;

"Demokrasi, hürriyet diyorlar, başka şeyler söylüyorlar ama altına bakıyoruz bir demokratik açılım kutusunun içine koymuşlar, bir kutuyu kaldırıyorsun milyon dolarlar, diğerini kaldırıyorsun bağımsız Kürdistan" ifadesini kullandı.

17 Aralık operasyonu

MHP lideri Bahçeli, yasama, yürütme ve yargının kuvvetler ayrılığı olarak demokrasinin temel ayakları olduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunların ikisi bendeyse yargıyı da hakimiyetime alayım, artık zamanı geldi, ben başbakan, genel başkan, şimdi tam diktatör olmak için 'cumhurbaşkanlığının yolunu açmam' lazım diyor. Şimdi cumhurbaşkanı olabilmek için yargıyı da ele geçirmeye çalışıyor. 'Evet ama'cılara' sesleniyorum: vicdanen rahatsanız yine evet ama deyin bu AKP'ye."

17 Aralık olayının çok önemli olduğunu anlatan Bahçeli;

"Yolsuzluk ve rüşvet bir hastalıktır. Bunun önü alınmazsa her zaman devam eder"ifadesini kullandı.

Bahçeli, Başbakanın gezmediği ülke kalmadığını iddia ederek;

"Her gün bir yere gidiyor. Sayın Başbakan nerede Bu aklaşma karalaşma işlerinin dışında ya havaalanında ya da havada. Bu adam bu kadar yeri neden dolaşıyor Anladım ki bir gün gelir 17 Aralık gibi başıma bir bela sarılırsa kaçacak, 'yerleşecek bir ülke arıyorum' diyor" diye konuştu.

Esnaf ziyaretinde bulunan Devlet Bahçeli, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret ederek bir süre şoförlerle görüştü.

Bahçeli, kooperatif önündeki çalışan bir kamyonun sürücü mahal oturarak şoförleri selamladı.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi