Başbakan Açıkladı: Yeni Suriye Tezkeresi Çıkacak mı ?

19 Eylül 2013 Perşembe 20:22

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Romanya Başbakanı Ponta, Ankara’da ortak basın toplantısı yaptılar.

Başbakan Açıkladı: Yeni Suriye Tezkeresi Çıkacak mı ?
 Erdoğan, 4 Ekim'de TBMM'ye gelecek Suriye tezkeresine ilişkin, "Aynısı olabilir, bazı değişikliklere tabi olarak da tezkere gelebilir. Dışişleri ve Genelkurmay Başkanlığı tezkere üzerinde çalışmalarını yapıyorlar" dedi.

Başbakan'a Suriye sınırındaki patlamanın sorulması üzerine "Bunun bizim ülkemizle bir ilgisi yok. Yapılabilecek her türlü yanlışa karşı Türkiye tüm imkanlarıyla hazırdır. Suriye'deki olaylardan dolayı bu tür olayları beklemek mümkün" dedi.

TEZKERE KONUSU

Başbakan Erdoğan, 4 Ekim'de TBMM'ye gelecek Suriye tezkeresine ilişkin, "Aynısı olabilir, bazı değişikliklere tabi olarak da tezkere gelebilir. Dışişleri ve Genelkurmay Başkanlığı tezkere üzerinde çalışmalarını yapıyorlar" dedi.

DÜNYA KUPASI

-Başbakan Erdoğan, Dünya Kupası için Türkiye ve Romanya'nın çekişmesini de değerlendirdi. Erdoğan,"Romanya bizi burada yendi biz de onları orada yenmiş olduk. Birisi bir 1-0, diğeri 2-0 fark etmez yan. Romanya şu anda ilk bakışta, çok daha şanslı bir tablo içinde, ama öz önce değerli dostumun ifade ettiği gibi biz tabiki şüphesiz gitme arsuzu içindeyiz. Ama Türkiye'nin 2'de 2 başarması lazım. Romanya'nın 2'de 2 başarması lazım. Temenni ediyorum ki nezaket kazansın." dedi.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi