Bekir Bozdağ'dan Ekşi Sözlük'e Tepki!

21 Temmuz 2013 Pazar 19:13

İslam Dini ve Hz. Muhammed hakkında hakaret içerikli yorumlarla sık sık anılan Ekşi Sözlük yine gündemde...

Bekir Bozdağ'dan Ekşi Sözlük'e Tepki!
 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hazreti Muhammed'e hakaretin Türk Ceza Kanunu'na göre suç olduğunu ve Cumhuriyet savcılarının bu konuda soruşturma başlatmalarının yasal görevleri olduğunu belirtti.

Bozdağ, Twitter'daki hesabından, bir internet sitesinde Hazreti Muhammed'e yapılan hakarete ilişkin yaptığı açıklamada, "Peygambere hakaret eden nice Ebu Cehillerin gelip geçtiğini" ifade ederek, şunları kaydetti:

"21. asrın echel Ebu Cehilleri bilmeli ki O'nun sevilmesine hiçbiri mani olamadı. Peygamberimize hakaret edenler, şeytanın 21. asırdaki takipçileri yeni Ebu Cehillerdir. Peygamberimiz hem alemlere rahmet ve hem de Habibullah'tır. Aklını, kalbini, gözünü ve kulağını O'na kapatanlara sadece acınır. Veyl olsun onlara... Kur'an'ın ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in muhafızı Yüce Allah'tır. Muhafızı yüce Allah olanın ayrıca bir muhafıza ihtiyacı yoktur. Bütün şeytanlar ve takipçileri birlik olsalar bile Allah'ın nurunu söndüremezler. Allah nurunu tamamlar, Kur'an'ı ve peygamberini korur. Peygamberimize hakaret, TCK 216/3 kapsamında suçtur. Cumhuriyet Savcılarının bu konuda soruşturma başlatmaları, yasal görevleridir."

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi