Devlet Bahçeli eleştirilere yine hesap yaparak cevap verdi

03 Mart 2014 Pazartesi 16:43

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "yüzde 51 ile gelen yüzde 51 ile gider" sözünü eleştirenlere hesap yaparak cevap verdi.

Devlet Bahçeli eleştirilere yine hesap yaparak cevap verdi
 

Trabzon'un plaka numarasından yola çıkarak yüzde 61 oy isteyen Erdoğan'ı eleştiren
 MHP lideri Bahçeli, "Peki Adana’da miting yapmış olsaydın. Adana’nın plakası da 01... Nasıl olacak o zaman? Bu hesapları en iyi biz biliriz. MHP hesap adamlarının olduğu yerdir'' dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir'in Kiraz İlçesi'nde vatandaşlara hitap etti. Bahçeli, Türkiye'nin 30 Mart seçimleriyle başlayan ve cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleriyle devam edecek 3 aşamalı bir seçim sürecine girdiğine işaret ederek, şöyle devam etti: 

49 ARTIRIR OYUNU 51 OLURSA İKTİDAR 49 İLE DIŞARIDA KALIR

"Bu üç siyasi olay, üç nokta olarak bir doğruda birleşirse Türkiye'nin kaderi 2015 yılından itibaren değişir ve siyaset yeniden şekillenir. Var olan iktidar 51 ile gelmişse 51'le de gidebilir. Bazıları diyor ki, '51 ile gelen nasıl 51'le gider. Bu nasıl hesaptır' diye gazetelerinde yazıyorlar. Bunlar herhalde ilkokul okumamışlar. 51 ile gelmişse 49 dışarıda kalmış, 49 artırır oyunu 51 olursa bugünkü iktidar 49 ile dışarıda kalır." 

HESAP YAPMASINI BİZ BİLİRİZ

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon'da yaptığı konuşmasında, "kentin fethinin 1461, plakasının 61 ve hükümetinin de 61. hükümet olduğunu" hatırlatarak, oylarını yüzde 61'e yükselteceklerini iddia etmesini de eleştiren Bahçeli, "Bu nasıl güzel hesap. Peki, Adana'da miting yapmış olsaydın, Adana'nın da plakası 01. Ne olacak şimdi? O sebepten dolayı bu hesapları en iyi biz biliriz çünkü MHP hesap adamlarının kurduğu bir yerdir. Hesabını iyi yapar ancak bu hesabı yolsuzluk ve rüşvetle değil milli menfaatlerimiz üzerine yapar"  diye konuştu.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi