Erdoğan'ın pilotu FETÖ'cü çıktı

27 Şubat 2019 Çarşamba 15:58

Örgüt imamıyla defalarca görüşen Yurtseven’in, FETÖ elebaşısının yaptığı çağrı üzerine Bankasya’ya yüklü miktarda para yatırdığı tespit edildi.

Erdoğan'ın pilotu FETÖ'cü çıktı
 

O GECE UÇAĞI KULLANAN PİLOT DA FETÖ'CÜ

Yurtseven’in eşinin de aynı bankada son dönemde yüklü miktarda para yatırdığı yine soruşturmada yer aldı Murat Kelkitlioğlu Show radyo ve radyo viva ortak yayınında ‘Mayın Tarlası’ programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye’yi ele geçirmek isteyen FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da yaptığı darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Dalaman’dan İstanbul’a getiren THY Pilotu Barış Yurtseven’de FETÖ’cü çıktı.

BAŞVURUYLA ORTAYA ÇIKTI

O gece uçağın online takibini sağlayan transponder’ı kapatmadığı için Şubat 2017’de işten çıkartılan Yurtseven, daha sonra Atlas Jet’e iş başvurusunda bulundu. Bünyesinde örgüt üyesini çalıştırmak istemeyen Atlas Jet ise Yurtseven’den ‘Herhangi bir örgüte üye olup olmadığına dair temiz yazısı’ getirmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pilotu FETÖ'cü çıktı

Bunun üzerine cumhuriyet savcılığına başvuruda bulunan Yurtseven “Hakkımda herhangi bir FETÖ veya diğer terör örgütleri hakkında soruşturma veya dava olup olmadığını bildirir evrakın tarafıma verilmesi hususunu arz ederim" diye dilekçe yazdı. Savcılık tarafından yapılan soruşturmada ise Yurtseven’in tüm örgüt bağlantıları ortaya çıktı.

FETO'NUN ÇAĞRISINA UYMUŞ

Pilot Yurtseven’in 17-25 aralık kumpasından sonra FETÖ elebaşısının; ‘evinizi arabanızı satın Bankasya’ya yatırın’ çağrısı üzerine BMW marka aracını satarak söz konusu bankaya 200 bin TL yatırdığı tespit edildi. Aynı dönemde eşinin de Bankasya’ya yüklü miktarda para yatırdığı ortaya çıktı.

İMAMLARLA DEFALARCA GÖRÜŞMÜŞ

Barış Yurtseven hakkında yürütülen soruşturmada, FETÖ’nün sözde Ankara il imamı olan ve iş adamlarından himmet adı altında para toplayan Cemil Koca ile de 2009 - 2014 yılları arasında defalarca görüşme yaptığı ortaya çıktı. Yurtseven’in adına kayıtlı telefondan Byylocak hesabı bulunan örgüt üyeleriyle de sık görüşmeler yaptığı HTS kayıtlarından bulundu.

KENDİNİ SAVUNDU

İfadesine başvurulan Yurtseven, BMW marka otomobilini sattığını ve yeni otomobil alacağını bu süre içinde şube müdürü arkadaşının ricası üzerine parayı kısa süreliğine Bankasya’ya yatırdığını söyledi. Ancak otomobil alacağı firmayla anlaşamaması üzerine paranın bankada kaldığını kaydeden Yurtseven, daha sonra peyder pey parayı çektiğini ileri sürdü. Eşi Deniz Yurtseven’in de kayınvalidesinin birikimlerini yine Bankasya’nın Yenimahalle Şube Müdürü olan arkadaşının ricası üzerine bu bankaya yatırdığını kaydeden Yurtseven, FETÖ ile bir ilgisi olmadığını ileri sürdü. Cumhuriyet savcılığı Barış Yurtseven hakkında; ‘FETÖ içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suretiyle atılı Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma’ suçundan dava açılmasına karar verdi.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi