Erdoğan:Türkçülüğe de Kürtçülüğe de Karşıyız

26 Ekim 2013 Cumartesi 18:51

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, iki yıl önce 23 Ekim ve 9 Kasım günleri meydana gelen ve 644 kişinin yaşamını yitirdiği depremlerin yıktığı Van'a, iki günlük ziyareti başladı.

Erdoğan:Türkçülüğe de Kürtçülüğe de Karşıyız
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, iki yıl önce 23 Ekim ve 9 Kasım günleri meydana gelen ve 644 kişinin yaşamını yitirdiği depremlerin yıktığı Van'a, iki günlük ziyareti başladı. Erdoğan halka hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli bölümler şöyle:

'Van’ı büyükşehir yaptık mı? Yaptık, sözümüzde durduk mu.. Durduk… Van artık büyükşehir. Van'ı layık olduğu noktaya getireceğiz size söz veriyorum ama bu kent kültürü, şehircilik kültürü olan belediye başkanlarıyla olur. Belediyecilik bizim işimiz, AK Parti'nin işi. Van'a AK belediyecilik yakışır.Kapı kapı dolaşmamız lazım. Durmak yok… Bu bir ideoloji değildir. Hizmet aşkıyla olur.

KÜRTÇÜLÜĞE DE TÜRKÇÜLÜĞE DE KARŞIYIZ

Kürdü Türke Türkü Kürde düşman edenlere karşıyız. Biz siyasi Kürtçülüğe de  siyasi Türkçülüğe de karşıyız. Bizim için 76 milyon birdir, beraberdir.Doğu ve Güneydoğu için eski, kötü günler geride kalmıştır. Ret ve asimilasyon politikalarına asla geçit vermiyoruz. Birbirimizi olduğu gibi kabul edeceğiz, dönüştürmeyeceğiz, buna çalışmayacağız.

KAN LOBİSİ VAR

30 yıllık acılar sona eriyor. Bu sadece bir başlangıçtır. Bu sadece sürecin bir aşamasıdır.  Ama karanlığı özleyen bir lobi var. Aydınlıktan gözleri kamaşan kan lobisi barış ve huzurdan rahatsız. Biz bu kan isteyen lobiye fırsat vermeyeceğiz.
Bizim gençlerimizin kanı üzerinden siyaset yapanlara Rabia işaretiyle hep beraber dur diyelim.

SURİYE KRİZİ

Ben Suriye'de  ‘120 bin’ dedim. Dün İran’dan gelen bir dost ‘ne 120 bini 150 bin’ dedi. Müslüman Müslümanı öldürüyor. Ne için? Benim ülkem de de aynı şeyler yapıldı. Hepimizin gideceği yer aynı: Toprak.
Hocaefendi musalla taşına geldiğinde ne diyecek. Er kişi niyetine diyecek. Cumhurbaşkanı da olsa Başbakan da olsa milyarder olsa da er kişi niyetine, hatun kişi niyetine diyecek.Gömecekler gidecekler. Bir daha oraya uğrayan bile olmayacak. Öyleyse bu kavga bu kan niye? Mısır’daki Sisi’ye birileri evet diyebilir ama Rabia hayır diyor. Esma’nın ruhu er veya geç galip gelecektir.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi