Gül Erdoğan'a Görevini Teslim Etti

28 Ağustos 2014 Perşembe 18:09

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk'te 12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a görevini teslim etti.

Gül Erdoğan'a Görevini Teslim Etti
 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül  ile ilk kez halk tarafından seçilen 12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Köşk'te devir-teslim için bir araya geldi.

DUYGU DOLU ANLAR

Gül'ün, törende yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a görevini teslim etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtirken "Kardeşim" diye hitap etmesi de dikkat çekti.

ERDOĞAN DA GÜL'E "DAVA ARKADAŞIM" DEDİ

Abdullah Gül'ün hemen ardından söz alan Recep Tayyip Erdoğan da Abdullah Gül için "dava arkadaşım" diye üzerine basa basa söyledi. Erdoğan'ın Gül'e "Dava arkadaşım, kardeşim" dediği sırada Hayrünnisa Gül yüzünü Abdullah Gül'e çevirdi, o sırada salonda duygu dolu anlar yaşandı.

ABDULLAH GÜL'E ŞEREF MADALYASI

12. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Devlet şeref madalyası takdim etti.

Gül'ün konuşmalarının satır başları;

"7 yıl boyunca üstlenmiş olduğum görevi Sayın Cumhurbaşkanıma devrediyorum. Benim için gerçekten mutluluk kaynağı oldu. Bizi onurlandıran yabancı misafirlerimize hoşgeldiniz diyorum. Özellikle aramızda bulunan değerli Cumhurbaşkanlarımızı tekrar selamlıyorum.

KARDEŞİM ERDOĞAN'A İNANCIM TAMDIR

Sayın Cumhurbaşkanı değerli kardeşim Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin bu yolda daha ileri yollar kat edeceğine inancım tamdır. Tıpkı 10 yıl önce Başbakanlık görevimi devrettiğim gibi.

SİZİ BİR KERE DAHA TEBRİK EDİYORUM

Sayın Cumhurbaşkanlığı liderliğinde Türkiyemizin her zamankinden daha güçlü olmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanım ve kardeşim sizi bir kere daha tebrik ediyorum. "

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi