Kılıçdaroğlu Almanya'daki Mitingde Konuştu

25 Nisan 2015 Cumartesi 21:11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'da düzenlediği mitingde konuştu.

Kılıçdaroğlu Almanya'daki Mitingde Konuştu
 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları çerçevesinde Düsseldorf ISS Dome Arena'da yurt dışındaki partililere seslendi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Farklı dilleri konuşsak bile insanı seviyorsak uzlaşamayacağımız, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Almanya bunun tipik bir örneğidir. Bugün Almanya’nın büyümesi ve kalkınmasında Avrupa’nın büyümesi ve kalkınmasında sizin alın teriniz var. Sizinle onur ve gurur duyuyoruz.

BİZ SOSYAL DEMOKRAT PARTİYİZ

Biz sosyal demokrat bir partiyiz. İnsanı siyasetin odağına koyan, insanın mutluluğu için çalışan bir partiyiz. Almanya’da birliklerimiz var, bizi bir araya getiren birliklerin yöneticilerine teşekkür ederim.

Almanya’da zor koşulların aşıldığı süreleri geçtiniz, işçi olarak gelip çalıştınız. Bugün 55. Yılı kutlanıyorum göçün. 55 yıl önce geldiniz bugün aranızda sanatçı var, sinema yönetmeni, akademisyenler ve politikacılar var. Hayatın her alanında gücünüz var. Bu gücü biz Türkiye için kullanmak istiyoruz. Türkiye’nin demokrasiye birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Türkiye’nin temiz siyasete ihtiyacı var.

"EN TEMİZ İNANÇLAR SÖMÜRÜLDÜ"

Deniz Feneri olayı yaşandı. İslami Holdingler aracılığıyla Almanya’da alın terinin nasıl çalındığını biliyoruz. En temiz duygular, inançlar sömürüldü. O nedenle bir kez daha bütün yurttaşlarıma seslenmek istiyorum. Sizin inancınız, bizim inancımızdır. Sizin kimliğiniz bizim kimliğimizdir. Sizin yaşam tarzınız bizim yaşam tarzımızdır. Kimseyi ötekileştirmiyoruz.

YURT DIŞINDAN MİLLETVEKİLİ KANUN TEKLİFİ

Yurt dışında 10 milletvekilinin, yurtdışında çalışan insanlarımızı temsil etsin diye kanun teklifimizi verdik. 8 Haziran’da CHP iktidarında ilk yapacağımız işlerden biri budur. Siz kendi iradenizle seçeceğiniz 10 milletvekili TBMM’ye göndereceksiniz. Sizin sorununuzu bizim dile getirmemiz pek doğru değil. Sorunu siz yaşıyorsanız, sizin dile getirmeniz uygun olanı.

ASKERLİK VE RAPOR DURUMU

Gençlerimiz gidiyorlar, yaşadığı ülkeden askerlik yapamaz diye rapor alıyorlar. Ama bu raporlar geçersiz. Sözüm söz bu raporlar geçerli olacak. Hangi ülkeden rapor alıyorsanız geçerli olacak. Doktor ise doktor hepsi aynı yemini ediyor. Bu raporların geçerli olması lazım. Yurtdışındaki temsilciliklerde çalışma… Türkiye’den çalışanları buraya getirmek değil, burada yaşayanları burada istihdam etmek gerekiyor.

AYRILIK GAYRILIK KİTABIMIZDA YOK

Ayrılık gayrılık bizi kitabımızda yoktur. Bizim kitabımızda eşitlik vardır. 13 yıl önce biz yoksulluğu kaldıracağız dediler. 6 milyon işsizimizin var, 17 milyon yoksulumuz var. Maaşı 1 milyonun altında olan 8 milyon emeklimiz var. Adres Mustafa Kemal'in partisi, adres 6 ok, adres Cumhuriyet Halk Partisi. Yaşanacak Türkiye'yi elbirliği ile kurmamız lazım.

"SANDIĞA MUTLAKA GİDİN"

Siz oylarınızı 7 Haziran'dan önce kullanacaksınız. Bir görev yapın, sandığa gidin oyunuzu kullanın. Sadece siz değil arkadaşlarınızı da sandığa götürün. Biz yaşanabilir bir Türkiye'yi sizlerin desteğinizle kuracağız.

"AB'NİN TAM ÜYESİ OLMAK İSTİYORUZ"

Biz Ortadoğu ülkesi olmak istemiyoruz, biz çağdaş dünyanın uygar dünyanın parçası olmak istiyoruz. Biz Avrupa Birliği'nin tam üyesi olmak istiyoruz. Bizim Avrupa Birliği üyemizi siz sağlayacaksınız, sizin gücünüze ihtiyacımız var. Elbetteki sırtımızı Ortadoğu'ya dönmeyeceğiz. Ortadoğu'da sorunların parçası olmayacağız.

YÜZDE 10 SEÇİM BARAJINI KALDIRACAĞIZ

Açıkça söyleyeyim, kendi ülkemizde birinci sınıf bir demokrası istiyoruz. Size ve Türkiye'ye söz, Fransa'ya Belçika'ya Hollanda'da da yaşayan yurttaşlarımıza da söz, yüzde 10 seçim barajını kaldıracağız. Havuz medyası belasına son vereceğiz, havuz medyasına giden bütün hortumları keseceğiz.

Bir ülkenin üretmesi gerekiyor. Üniversiteleri bilgi üretmiyor. Bizim temel hedefimiz üniversitelerimizi YÖK belasından kurtaracağız.

TÜRKİYE ONLARIN DÜŞÜNDÜĞÜNDEN DAHA ZENGİN

Efendim birden kıyamet koptu. 'Ne demek emekliye 2 maaş ikramiye. 'Parayı nereden bulacaksın' diye nakarat başladı. Sarayı yaparken para var, uçak alırken para var, yandaşa ihale verirken para var, emekliye gelince para yok. Türkiye onların düşündüğünden daha zengin. Bütün mesele parası nasıl kullanacağın. Parayı yandaş için mi vatandaş için mi kullanacaksın. Biz sosyal demokrat ve halkın partisiyiz, halk için mücadele edeceğiz.

CHP'DE ÇOK ÖNEMLİ DEĞİŞİKLER YAPILDI

Cumhuriyet Halk Partisi son 4 yılda çok önemli değişiklikler yaptı. 
1- Kadınlara yüzde 33 cinsiyet kotası getirdik 
2 - Yüzde 10 gençlik kotası getirdi.
3- Hiç bir siyasi partinin yapamadığı bir şey yaptık 55 ilde önseçim yaptık.

GENÇLERE ÇAĞRI

Gelin CHP'ye üye olan kurultayda sizin de kotanızı yüzde 33'e çıkartalım.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi