Murat Kurum İftar Programında Konuştu

12 Nisan 2022 Salı 15:05

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlbank Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Konyalılar İftar Buluşması’na katıldı.

Murat Kurum İftar Programında Konuştu
 Buluşmada, Bakan Kurum’un yanı sıra Bakan Yardımcıları Mehmet Emin Birpınar, Fatma Varank, Mücahit Demirtaş ve Hasan Suver, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya milletvekilleri, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe belediye başkanları, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar yer aldı.

"Türkiye'nin yerli ve milli siyasetine öncülük ettik"

Bakan Kurum burada yaptığı konuşmasında, Konya’nın tarih boyunca bilimin, sevginin, kardeşliğin, yiğitliğin merkezi olduğunu dile getirerek, “Ben Konyalıların; tarihten süzülüp gelen iki temel vasfa sahip olduğuna inanıyorum. Biz; her zaman hakkın, hakikatin, mazlumun ve mağdurun yanında dururuz. Hep ilmin, bilimin tarafında oluruz, hep yeniliğin, yeni başlangıçların yanında oluruz. Bunun şahidi tarihtir. Bundan 50-60 yıl önce, Türkiye’nin yerli ve milli siyasetine öncülük ettik. Her dönemde belediyecilikte, dünya markası bir şehir olduk. İşte bugün de yine Cumhurbaşkanımızın, milletimizin önüne hedef olarak gösterdiği ‘Türkiye’nin Yeşil Kalkınma Devrimi’ noktasında da yine öncü olduk, en büyük adımı biz attık” diye konuştu.

İHA'nın aktardığına göre Konya’nın 100 yıllık planlamasını belediyelerle birlikte gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Kurum, “Bu salondaki her bir kardeşimiz; başını yastığa koyduğunda, sabah uyandığımızda da hep birlikte Konya’mızı düşünüyoruz. Bu salondaki herkes; Karapınar’dan Çumra’ya, Ilgın’dan Cihanbeyli’ye, Seydişehir’den Kulu’ya, Beyşehir’den Akşehir’e kadar “39 bin kilometrekare ata toprağımız” için gece demeden, gündüz demeden, var gücüyle çalışıyor” dedi.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi