Taksim Yine Karıştı-Polis Müdahale Etti-VİDEO

22 Haziran 2013 Cumartesi 21:21

Taksim'de hayatını kaybedenler için düzenlenen anma töreninin ardından polisin dağılın uyarılarına uyulmayanıca polis müdahaleye başladı.

Taksim Yine Karıştı-Polis Müdahale Etti-VİDEO

Taksim'de 'Duran Adam' eylemleri devam ederken, dün akşam forumlarda alınan karar üzerine vatandaşlar İstanbul'un dört bir yanından ellerinde karanfillerle Taksim'e akın etti.


Polisin dağılmaları yönünde uyardığı gruplar alanı terk etmeyince yüzlerce polis meydana indi. Bu esnada TOMA'dan tazyikli su ile gruba müdahale edildi
.

Taksim Gezi Parkı olayları ardından başlayan Duran Adam'lar eylemi kapsamında bu gece karanfilli yürüyüş düzenledi.

Taksim Dayanışması tarafından yapılan çağrıyla Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden ve yaralananlar için anma töreni yapıldı. Eylemciler saat 19.00 sıralarında Taksim Meydanı'na ellerinde karanfillerle geldi. Bu sırada polis ekipleri de Gezi Parkı girişinde güvenlik önlemi aldı. TOMA'lar da meydanda hazır bekletildi. Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından hayatını kaybedenlerin isimleri tek tek okundu. İsmi okunanlar için 'burada' diye seslenildi. 

GRUP GEZİ PARKI'NA GİRDİ

Eylemciler adına yapılan basın açıklamasının ardından küçük bir grup Gezi Parkı içine girerek karanfil bıraktı. BDP'li milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü de Gezi Parkı içerisinde bir süre kalarak inceleme yaptı. Alandaki yüz bine yakın kişi sloganlarla Gezi Parkı eylemlerine karşı uygulanan şiddeti protesto ediyor.

POLİS ANONS YAPMAYA BAŞLADI

Eylemciler, "Kamuya ait parkı açın" sloganları atarken polis de eylemcilere dağılmaları yönünde uyarı anonsları yapmaya başladı. Uyarılara karşın meydanın boşaltılmaması üzerine polisler Taksim Meydanı'na indi.

video
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi