Futbolcu ve Hakemler Maç Öncesi Kitap Okudu

11 Şubat 2015 Çarşamba 18:44

Konya’nın Ereğli ilçesinde, okuma bilincinin gelişmesi için bölgesel amatör lig maçı öncesi saha içinde futbolcular, hakemler ve yöneticiler birlikte kitap okudu.

Futbolcu ve Hakemler Maç Öncesi Kitap Okudu
 Konya Amatör Küme Süper Grup’ta mücadele eden Ereğlispor - Kadınhanıspor takımları arasında gerçekleşen karşılaşma öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle ilçe protokolü, hakem triosu, futbolcular ve öğrenciler saha içerisinde kitap okudu.

Çocukların kitap okumalarını sağlamak ve bu bilinci oturmak, velilerin de bu konuda duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahim Çimen, “Çocuklarımızın kitap okumaları ve bunu aile ortamında gerçekleştirmelerini istiyoruz. Bu konuda ‘Karanlıktan aydınlığa birlikte okuyalım anne baba’ sloganı ile bir etkinlik düzenledik. Ereğli protokolüne, hakem ve futbolcu kardeşlerimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise, etkinliğin önemine dikkat çekerek, “Kitap okumanın toplumların gelişiminde büyük etkisi var. Kitap okuma bilincine varılmasında bu etkinliğin önemli bir yapı taşı olacağına inanıyorum. Bu tür etkinliklere belediye olarak bizde destek vereceğiz. Etkinliği gerçekleştirenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Şakir Erden ise kitap okumanın yer, zaman ve saati olmayacağını ifade ettiği konuşmasında, ülkemizin geleceği için kitap okunması gerektiğini vurguladı. Karşılaşmanın orta hakemi Mustafa Ayçelik de, organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür ederek, “Ülke olarak okuyan genç nesile ihtiyacımız var. Aldığımız kitapları evimizin bir köşesine bırakmadan okumalıyız okutmalıyız” şeklinde konuştu.

Sembolik olarak bir dakikalık kitap okuma süresinin ardından karşılaşma başlatıldı.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi