Mesut Özil'in Yardımı Fos Çıktı

18 Temmuz 2014 Cuma 00:02

Mesut Özil, Gazze'ye yardım yaptığı iddialarını yalanladı. Özil aslında o yardımı başka bir yere yapmış.

Mesut Özil'in Yardımı Fos Çıktı
 Alman Milli Takımı'nın Türk asıllı oyuncusu Mesut Özil, Dünya Kupası şampiyonluk primini Gazze'ye değil, Brezilya'da ihtiyacı olanlara bağışladığını açıkladı. 

Mesut Özil, resmi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Dünya Kupası primini Gazze'ye bağışladığı yönündeki haberleri yalanladı. Ünlü oyuncu, primi, Brezilya'da ameliyata muhtaç olan çocuklara bağışladığını ifade etti.Açıklamada, "Dünya Kupası öncesi 11 hasta çocuğun ameliyat masrafları için destek olmuştum. Dünya Kupası zaferimiz ile beraber bu sayıyı sadece 11 ile sınırlamayıp tüm takım oyuncu sayımız olan 23'e yükseltiyorum. Bu benim turnuva süresince tüm Brezilya halkından gördüğüm misafirperverliğe karşılık kişisel bir teşekkürümdür" dedi. 

Mesut Özil 
 
MENAJERİ: 'BELKİ İLERİDE..'

Oyuncunun menajeri de olayı doğruladı. Menajer Roland Eitel yaptığı açıklamada,"Mesut'un Gazze'ye para bağışladığı doğru değil ancak belki ileride olur, kim bilir? Primini Brezilya'da ihtiyacı olanlara bağışladı ve şimdi tatilde" dedi.

Mesut Özil'in Gazze'ye 450 bin euro bağışta bulunduğu öne sürülmüştü. 
 
Daha önce, Dünya Kupası'nda ikinci tura çıkan Cezayir Milli Takımı'nın tüm oyuncuları, toplam 5.25 milyon sterlin'lik primlerini Gazze'ye bağışlamışlardı.  
 
Futbolunun yanı sıra yaptığı yardımlarla gündeme gelen Ronaldo, Dünya Kupası dönüşüFilistinli çocuklara ramazan bayramı dolayısıyla 2 milyon dolar bağışta bulundu. 

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi