Cep Telefonlarına Kulak İzi Güvenliği

26 Nisan 2015 Pazar 22:53

Geliştirilen yeni bir teknolojiyle kulak izi, yumruk ve avuç izi tarama gibi yöntemlerle telefonlara ek güvenlik özelliği getiriyor.

Cep Telefonlarına Kulak İzi Güvenliği
 Cep telefonlarında bugüne kadar şifre girme, parmak izi ve çeşitli şekiller çizme gibi güvenlik önlemleri bulunuyordu. Şimdi bu önlemlere ek olarak yeni bir yöntem geliştirildi.

EK GÜVENLİK SİSTEMİ

Yahoo Labs bünyesinde çalışan araştırmacılar, Bodyprint adını verdikleri yeni bir güvenlik yöntemi geliştirdiklerini açıkladı. Bu yöntem sayesinde kapasitif ekrana sahip normal bir akıllı telefona kulak izi, yumruk, avuç izi gibi yöntemlerle ek güvenlik sağlanabilecek.

ARAMA GELDİĞİNDE TELEFONU KULAĞA GÖTÜRMEK YETERLİ

Bodyprint yönteminde telefonun bütün bir ekranı okuyucu haline geliyor. Kullanıcının önceden tanımladığı kulak, el, avuç ya da yumruk gibi vücut bölgeleri telefonun ekranını açmak için kullanılabiliyor. Bu sayede örneğin arama geldiğinde ekran kilidini açıp aramayı yanıtlamak için telefonu kulağa götürmek yeterli oluyor.

YÜZDE 99'U DOĞRU ÇALIŞIYOR

Yapılan bir demoda önceden tanımlı vücut uzuvlarının yüzde 99.98’inin doğru olarak çalıştığı ve güvenlik sağladığı açıklandı. Halen test aşamasında olan teknolojinin ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik belli değil.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi