Hangi Telefon Daha Dayanıklı

17 Kasım 2013 Pazar 21:12

İngiliz teknoloji blogu Which Tech Daily, piyasadaki akıllı telefonları inceleyen bir araştırma yaptı. İşte araştırmadan çıkan sonuçlar

Hangi Telefon Daha Dayanıklı
 Yapılan deneyde telefonla konuşma ve 3G ile internette dolaşım gibi aktivitelerin batarya ömrüne etkisi ölçüldü.


ARAMALARDA EN DAYANIKLI BATARYA GALAXY S4
Deneye göre aramalarda en dayanıklı batarya 1051 dakika ile Samsung Galaxy S4 olurken, en kısa batarya ömrüne sahip telefon Nokia Lumia 1020 oldu.

İnternet kullanımında en dayanıklı batarya 405 dakika ile yine Samsung Galaxy SG olurken, bataryası en çabuk biten telefon Apple’ın iPhone 5C modeli oldu. iPhone 5C’nin batarya ömrü 564 dakikalık aramalara dayanırken, internet dolaşımında 252 dakikada kaldı. iPhone 5S’lerde ise batarya 651 dakika konuşmaya, 298 dakika internet kullanımına dayanabildi. Teknoloji devi Apple’ın son ürünü iPhone 5S'in bataryası konuşmada ortalama bir performans sergilerken internet kullanımında 298 dakika ile iPhone 5C’den biraz daha iyi bir performans gösterdi.

iPHONE'LAR ANDROID’E YETİŞEMEDİ
Araştırmacılar, yeni iPhone 5’lerin bataryalarının bir önceki modele göre daha uzun ömürlü olduğu ancak hala Android’in kapasitesine ulaşamadığı belirtildi.

HTC ARAMALARDA İKİNCİ
Araştırmada aramalarda en iyi ikinci sonucu veren telefon 771 dakikalık pil ömrü ile HTC One olsa da cihaz internet kullanımında 339 dakikalık pil ömrü ile bu alanda dördüncü olabilidi.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi