Konyalı Dökümcülerden Ankiros Fuarına Çıkarma

17 Eylül 2014 Çarşamba 10:17

Konyalı sanayiciler, Konya Sanayi Odası (KSO)’nın organizasyonuyla İstanbul’da düzenlenen Türkiye’nin en büyük döküm fuarı Ankiros 2014 Fuarı’nı ziyaret etti.

Konyalı Dökümcülerden Ankiros Fuarına Çıkarma
Konyalı sanayiciler, Konya Sanayi Odası (KSO)’nın organizasyonuyla İstanbul’da düzenlenen Türkiye’nin en büyük döküm fuarı Ankiros 2014 Fuarı’nı ziyaret etti. 31 firmadan 65 sanayicinin ziyaret ettiği fuarda, ayrıca Konya’dan 13 firma da stant açarak ürünlerini sergiledi. KSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, Konyalı firmaları tebrik ederek, Konya’nın döküm sektöründe önemli bir merkez olduğunun altını çizdi.

Döküm sektöründe faaliyet gösteren uluslararası firmaların katıldığı Ankiros 2014 Fuarı’na Konyalı sanayicilerin yoğun ilgi göstermesinin son derece memnun edici olduğunu söyleyen Başkan Kütükcü, Konyalı sanayicilerin ulusal ve uluslararası fuarlara gösterdiği ilginin Konya sanayisinin küresel gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ettiğinin en güzel göstergesi olduğunu ifade etti. Konya Sanayi Odası’nın otomotiv yan sanayi, döküm, ayakkabı ve tarım makineleri sektöründe kümelenme çalışmaları yürüttüğünü hatırlatan Başkan Kütükcü, sektörlerin kümelenmenin meyvelerini toplamaya başladığını, döküm sektörünün de ortak akılla yürütülen kümelenme çalışmalarına başarılı bir şekilde devam ettiğini sözlerine ekledi.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi