3 İlde Deprem Paniği

25 Ağustos 2014 Pazartesi 11:09

Antalya, Burdur ve Isparta depremle sarsıldı. Her üç ilde meydana gelen deprem kısa süreli de paniğe neden olurken Isparta'daki depremde bazı evlerin yıkıldığı iddia edildi.Depremler Konya'yı da etkiledi. Konya'dan da bazı vatandaşlar binaların sallandığını söyledi.

3 İlde Deprem Paniği
 Türkiye bir kez daha depremle sarsıldı! Konya'dan da hissedilen depremler paniğe neden oldu. Antalya, Isparta ve Burdur'da dün akşam saatlerinde peş peşe deprem meydana geldi. Burdur'daki depremde panik nedeniyle 5 kişi fenalık geçirirken, bölgede kerpiçten yapılan bazı evlerin yıkıldığı belirtildi.


Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre akşam saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur'da ayrı ayrı deprem meydana geldi.

Antalya'nın Gazipaşa İlçesi ve çevresi, bu akşam Akdeniz açıklarında meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremle sallandı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) açıklamasına göre deprem, saat 16.06 sıralarında meydana geldi. Merkez üssü Doğu Akdeniz olan ve yerin 12.99 kilometre derinliğindeki deprem, Gazipaşa ve çevresinde hissedildi.

deprem.gif
 

ISPARTA'DA DEPREM

Isparta'daki depremin merkez üssü ise Kadılar Köyü olarak açılandı. Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre saat 22. 43'de meydana gelen ve merkez üssü Isparta Kadılar olarak açıklanan deprem, Isparta, Burdur ve Antalya'ya da hissedildi. Depremde bazı kerpiç evlerin de yıkıldığı bildirildi.

BURDUR SARSILDI

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre merkez üssü Burdur Ağlasun İlçesi’nde saat 22.43’te 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Burdur, Antalya ve Isparta’da da hissedilen depremin yerin 7.6 kilometre derinliğinde meydana geldiği kaydedildi. Deprem merkez üssü olan Ağlasun İlçesi’nde şiddetli hissedildi. Bazı kerpiç evlerde hasar meydana geldi. 
 
Deprem nedeniyle paniğe kapılan vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı. Bazı vatandaşlar sarsıntı nedeniyle kriz geçirdi. Ağlasun Devlet Hastanesi’ne baygınlık geçiren 5 kişinin götürülerek tedaviye alındığı kaydedildi.
 
VALİ: CAN KAYBI YOK
 
Burdur Valisi Hasan Kürklü yaptığı açıklamada depremde can ve mal kaybı olmadığını belirterek, "Panikleyen vatandaşlar hastaneye müracaat etti. Sıkıntılı bir durum yok. Yardım ekipleri ve diğer birimler görev başında. Bölgede durum incelemesi yapıyorlar" dedi.
 
7 ARTÇI SARSINTI KAYDEDİLDİ

Burdur’da merkez üssü Ağlasun olan 4.8 büyüklüğündeki depremin ardından yarım saat içerisinde 7 artçı deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamaya göre 22.43’teki depremin ardından Büyüklüğü 2.2 ile 3.1 olan 7 artçıdeprem daha meydana geldi.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi