ABD Uçakları İncirlik Üssünde

11 Ağustos 2015 Salı 17:18

IŞİD'e karşı 60'tan fazla ülkenin yer aldığı koalisyon uçaklarına açılan İncirlik Hava Üssü'ne bugün de 4 kargo uçağı indi.

ABD Uçakları İncirlik Üssünde
 ABD Hava Kuvvetleri'ne ait 6 adet F-16'nın ve 300 kişilik askeri ekibin dün İŞİD ile mücadele kapsamında üsse gelmesinin ardından, Sarıçam ilçesi İncirlik bölgesindeki 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda hareketlilik devam etti. Sabah saatlerinde 4 kargo uçağının iniş yaptığı üste, Türk Hava Kuvvetlerine ait F-16 savaş ve tanker uçaklarının rutin hareketliliği devam etti.

"ÖNCELİK IŞİD'LE MÜCADELE"

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Jeff Davis dün yaptığı açıklamada, IŞİD'e karşı operasyonlarda görev alacak savaş uçakları ve personelin İncirlik'e ulaştığını bildirmişti. İncirlik Hava Üssü'nün Avrupa'daki askeri tesislerden biri olduğunu ve bu NATO üssünde yaklaşık 1.800 Amerikan askeri personelinin görev yaptığını dile getiren Davis, İncirlik'in öncelikli stratejik faydasının IŞİD ile mücadele olduğunu kaydetti.

KALAN 20 UÇAK DA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GELECEK

İtalya'daki Aviano Hava Üssü'nden 31. Savaşçı Kanadı, dün 6 adet F-16 ve 300 askeri personeli ile İncirlik'e ulaşmıştı. ABD filosundaki kalan yaklaşık 20 uçağın da önümüzdeki günlerde üsse gelmesi bekleniyor.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi