Bekçiyi öldüren 3 Suriyeli serbest

31 Mayıs 2016 Salı 23:06

Yozgat'ta inşaat bekçisi 66 yaşındaki Ali Yağız'ı döverek öldüren cinayet zanlılarının serbest bırakılmasına aile tepki gösterdi.

Bekçiyi öldüren 3 Suriyeli serbest
 Yozgat'ta yaklaşık 3 ay önce bekçilik yaptığı inşaatta, Suriye uyruklu üç kişi tarafından feci şekilde darp edilen Ali Yağız, kaldırıldığı hastanede 10 gün süren yoğun bakımın ardından yaşamını yitirmişti. Ali Yağız'ın ölümüne sebep olan zanlılar 3 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldı. Duruma tepki gösteren bekçinin yakınları mezar başında ağıt yaktı.

Yozgat'ta bekçiyi öldüren 3 Suriyeli serbest kaldı

"KARDEŞİMİN TAVUK ÖLÜSÜ KADAR DEĞERİ YOK MU?"

Ali Yağız'ın mezarını ziyaret eden yakınları gözyaşlarını tutamazken, zanlıların tekrar cezaevine konmasını istedi. İbrahim Yağız'ın kardeşi Ali Yağız, zanlıların bırakılmasına bir anlam veremediklerini vurgulayarak, ağabeyinin aynı inşaatta çalışan üç kişi tarafından dövülerek öldürüldüğünü söyledi. Ali Yağız, "Kardeşimi öldürenler, iki ay dahi hapis yatmadan serbest bırakıldı. Savcı tutuklama istiyor, hakim salıyor. Bu nasıl bir adalet, kardeşimin tavuk ölüsü kadar değeri yok mu?" diye sordu.

Yozgat'ta bekçiyi öldüren 3 Suriyeli serbest kaldı

"KOCAMI PARASI İÇİN ÖLDÜRDÜLER"

Eşi Esma Yağız da ağlayarak, katillerin elini kolunu sallayarak dışarıda gezdiğini ve adaletin yerini bulmasını istediğini ifade etti. Esma Yağız, şunları kaydetti: "Eşim, hiçbir suçu yokken öldürüldü. Oğlum askerdeydi babasının ölümüne üzülerek kafasını bozdu, askerliğini yapamadı evde hasta yatıyor. Bizim suçumuz neydi? Ben katillerin cezasını çekmesini istiyorum. Bu nasıl bir adalet eşimi öldürdüler, katiller dışarıda. Hasta diye serbest bırakmışlar, eşimi öldürürken hasta değildi de şimdi mi hastalandı? 66 yaşındaki bir insan dövülerek öldürülür mü? Ben davacıyım, adaletin yerini bulmasını istiyorum. Kocamı parası için öldürdüler, oğluma asker parası biriktiriyordu. Bizi mahkemeye dahi çağırmadılar, ifademizi almadılar. Biz üçünün de tutuklanmasını istiyoruz."

Yozgat'ta bekçiyi öldüren 3 Suriyeli serbest kaldı

"HASTALIĞINI BAHANE EDEREK CEZAEVİNDEN ÇIKIYOR"

Kızı Zehra Yalçın da zanlının daha önce üç infazının bulunduğunu bir de cinayetten yargılandığını anlatarak şunları söyledi: "Hastalığını bahane ederek cezaevinden çıkıyor, elini kolunu sallayarak geziyor. Benim babam mezarda, öyle adalet varsa babamı da mezardan çıkarsınlar. Onun çocuğu varmış, babamın da çocukları vardı. Hastalığı var diye rapor almış, babama vururken hastalığı yoktu da şimdi mi hastalandı? Babamın kafatasını eze eze, böbreklerini, ciğerlerini iflas ettirdi, beyin ölümünü gerekleştirdi o zaman hiçbir şeyi yoktu da cezaevine düşünce mi hasta oldu? Biz adaletin yerini bulmasını istiyoruz, çeksin cezasını, ölüyorsa orada ölsün. O zaman babamı da çıkarsınlar öyle çıkarıyorlarsa. Onun yaptığı vahşiliği kimse yapmaz. Bir de internete resim koymuş 'adalet yerini buldu' diye adalet böyle mi? Biz adaletin yerine getirilmesini istiyoruz."

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi