Gezi Protestolarında 27 Yabancı Göz Altına Alındı!

17 Haziran 2013 Pazartesi 21:58

"Taksim Gezi Parkı" kapsamında yapılan çalışmaları protesto eylemleri çerçevesinde, bugüne kadar gözaltına alınan 27 yabancı uyruklu kişiden 21'i serbest bırakıldı.

Gezi Protestolarında 27 Yabancı Göz Altına Alındı!
 

"Taksim Yayalaştırma Projesi" kapsamında yapılan çalışmaları protesto eylemleri çerçevesinde, İstanbul Ankara ve Eskişehir'de bugüne kadar 27 yabancı uyruklu kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında, daha sonra gazeteci olduklarını beyan eden 5 kişi de bulunuyor.

Alınan bilgiye göre, Taksim Gezi parkı odaklı olaylar sırasında İstanbul'da 22, Ankara'da 4, Eskişehir'de ise 1 yabancı uyruklu kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 21 kişi serbest bırakılırken, 6 kişinin gözaltı işlemleri sürüyor.

İstanbul'da gözaltına alınan 22 kişiden 19 kişi serbest bırakılırken, bunlar arasında bulunan Alman uyruklu bir kişi ise sınırdışı edildi. 3 kişinin gözaltı işlemlerinin devam ettiği İstanbul'da, gözaltına alındıktan sonra gazeteci olduğu anlaşılan 4 kişi de yer aldı.

Ankara'da gözaltına alınan 4 kişiden 2'si serbest bırakılıken 2'sinin gözaltı işlemleri devam ediyor. Gözaltı işlemleri devam eden kişilerden birinin gazeteci olduğu öğrenildi.

Eskişehir'de ise gözaltına alınan bir kişinin işlemleri sürüyor.

Gözaltına alınan yabancı uyruklular arasında İran, Rusya, Fransa, İngitere, Almanya, Yunanistan ve Kanada vatandaşlarının bulunduğu öğrenildi.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi