İstanbul'da terör

11 Aralık 2016 Pazar 12:33

İstanbul patlaması son dakika şehit sayısı arttı! Kahreden haberi Süleyman Soylu önce duyurdu. Yapılan son bilgiye göre şehit sayısı 38 oldu. 155 kişi ise yaralı. Gözaltına alınanların sayısı 13 oldu.

İstanbul'da terör
 İSTANBUL patlaması son dakika şehit sayısı arttı. Son şehit ve yaralı sayısını Süleyman Soylu duyurdu. 

Soylu'nun açıklamalarından önemli başlıklar...

Şimdi yeni bilgileri milletimizle paylaşmak için buradayız. Biraz sonra 5 şehidimizin törenini burada Vatan Caddesi'nde yapacağız ve onları sonsuzluğa uğurlayacağız.

38 ŞEHİDİMİZ VAR

En son aldığımız bilgiler çerçevesinde dün akşamki menfur saldırıda şahadete erişmiş vatan evlatlarımız 38 oldu. Bunların 30'u polis memuru ve emniyet görevlisi, 7'si sivil vatandaşımız, birinin ise beylikduzu escort kimliği henüz tespit edilemedi.

14''ü yoğun bakımda 5'i ameliyatta toplam 155 yaralı var. Olayla ilgili gözaltı sayısı ise 13'e çıktı.

PKK'YI İŞARET EDİYOR

Fail olarak PKK'yı işaret ediyor. Olayın nasıl planlandığı, ne zaman planlandığı konusundaki çerçeve arkadaşlarımızda var. Soruşturmanın yürütülmesi, operasyonun devamı açısından bu konuda değerlendirmede bulunmayacağız. Tekrar milletimizin başı sağolsun. Bu alçak saldırılar muhakkak bizleri derinden yaralamaktadır. Ailelere ve milletimize acı vermekte, ateş düşürmektedir. Bizim sorumluluğumuz kenetlenmek, birlik ve beraberlik içinde olmak, aynı zamanda karşı karşıya kaldığımız bu alçaklığı bu coğrafyada bir daha yüzeye çıkamayacak şekilde bertaraf etmektir. Bu alçak saldırılar bizi yıldırmıyor, tam tersi millet olarak kenetliyor" diye konuştu.  Türkiye'nin PKK, DEAŞ ve FETÖ terör örgütlerinin hedefinde olduğunu söyleyen Soylu, "Güvenlik kuvvetlerimiz 24 saat bu konuda tedbir almaktadır. Vatandaşımızın huzur ve güvenliği için çalışmak, ele gelen istihbaratları en üst seviyede değerlendirip milletimizin bundan olumsuz etkilenmemesini sağlamak için çaba sarf ediyor. Bu konuda elbette ki gerek DEAŞ'ın, gerek PKK'nın, gerekse FETÖ'nün özellikle içinde bulunduğumuz süreçte Türkiye'nin huzurunu ve istikametini bozabilmek için yoğun bir çabası var. Buna ait her türlü istihbarat değerlendirilmekte"
Anahtar Kelimeler istanbul patlama
banner66
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi