Sigara böreği patladı: 1 yaralı

07 Ağustos 2015 Cuma 22:13

Kayseri'de dondurulmuş sigara böreğinin kızartılırken patlaması sonucu bir kişi yaralandı.

Sigara böreği patladı: 1 yaralı
 Kayseri’de emlakçılık yapan 42 yaşındaki İrfan Necip Gök, 3 çocuğu ile birlikte akşam yemeği için bir marketten dondurulmuş sigara böreği aldı. D aha sonra sigara böreklerini paketinden çıkaran Gök, tavada kızartmaya başladı.

"ANİDEN PATLADI"

Bu sırada tavaya attığı sigara böreğini çatalla çevirmek istediğini kaydeden Gök, "Çatalı batırmamla aniden patlaması bir oldu. Ne olduğunu şaşırdım" dedi. 13 gün önce yaşadığı olayla ilgili olarak bilgi veren Gök, şunları söyledi:

"GÖZÜMÜ KAYBEDEBİLİRDİM"

“Marketten hazır sigara böreği ve köfte aldım. Köfteleri pişirdikten sonra sigara böreğini ateşe attım ve çatalla sigara böreklerini alırken müthiş bir patlama oldu. Adeta bomba gibi. O patlamanın etkisiyle neye uğradığımız şaşırdım. Tavadaki yağın yüzüme, koluma sıçramasıyla büyük bir travma yaşadım. Hemen acile geçtik. Acilde ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluştuğunu söylediler. Hatta yağın iz bırakacağını, kör olma tehlikesi atlattığımı da söylediler. Yani ucuz atlattık, verilmiş sadakamız varmış" şeklinde konuştu. İlk müdahalenin ardından tedavisine Ankara’da devam edildiğini ifade eden Gök, şöyle konuştu: "Ankara Numune Hastanesi’nde yanık uzmanları olduğunu söylediler. Bu nedenle Ankara’da 12-13 gün tedavi gördüm. Çok şükür, bu hale geldik. İlk olayın olduğun an kötüydü, yüzüm, elim, kolum. Ben sigara böreğini daha öncede marketlerden alıp zaman zaman yapıyordum ama ilk defa böyle bir durum oldu. Çatalı batırmamla, patlaması bir oldu. Arkamda annem de vardı. Allah’tan ona sıçramadı, gözüme gelmedi. Yoksa gözümüzü bile kaybedebilirdim"

"BANA DERS OLDU"

Sigara böreğini paketten çıkarır, çıkarmaz tavaya atmadığını ve bir süre çözülmesini beklediğini dile getiren Gök, vatandaşları da bu konuda uyardı. Gök, "Hazır gıdalar karşı vatandaşlar dikkatli olsun. Evde yapılanla, hazır alınan mamul bir olmuyor. Bunu da anladık. Bundan sonra zaten almam. Bu bana ders oldu" dedi.

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATTI

Konuyla ilgili olarak hukuk mücadelesi başlattığını da anlatan Gök, “Ben Ankara’dayken evdekiler, her şeyi çöpe atmışlar. O anda tabii ki aklımıza gelmedi ama avukatımla görüştüm, gerekli hukuki süreci başlattık” diye konuştu.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi