Taksim'de yine olaylar çıktı

11 Mart 2014 Salı 23:19

Gezi Parkı olaylarının başladığı Taksim'de bu kez Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle karıştı.

Taksim'de yine olaylar çıktı
 Gezi eylemlerinde başından vurularak yaralanan ve 269 gün songra yaşamını yitiren Berkin Elvan'ın ölümünü protestoeden yüzlerce kişi Taksim'de toplandı.
 
Protesto eylemine çok sayıda polis müdahale etti. İstiklal Caddesi'ni kapatan çevik kuvvetin TOMA'larla bekleyişi sürüyor. 
 
BEŞİKTAŞ'TA EYLEM
 
"Berkin Elvan onurumuzdur" ve "İstanbul Berkin'e sahip çık" şeklinde sloganlar atan grup, Ihlamurdere Caddesi üzerinden yürüyüşe geçti. Gruba, evlerin pencere ve balkonlarından tencere-tava çalanlar da destek verdi. Sayıları 2 bini aşan kalabalık içinden bazı kişiler, cadde üzerinde bulunan AK Parti seçim bürosunun camlarını kırdı. Ellerinde Berkin Elvan'ın posterlerini taşıyan grup, Nişantaşı üzerinden Harbiye'ye ulaştı.

110320142044244044881_2.jpg

KADIKÖY'DE EYLEM 

Kadıköy Altıyol'daki Boğa Heykeli önünde toplanan yaklaşık bin kişilik kalabalık, sloganlar atarak Berkin Elvan'ın ölümünü protesto etti. Protestocular arasından bir grup ise Söğütlüçeşme Caddesi üzerinden AK Parti Kadıköy İlçe Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçti. Ancak polis ekipleri göstericilere tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etmeye başladı. Gruptan bazı kişiler de polise taş, şişe ve havaifişekle karşılık verdi. Bu sırada, çevredeki çok sayıda kişi gazdan etkilendi. Çatışmanın ortasında kalan gözleri görmeyen bir kişi ise, polisler tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. 
 
Protestocu grup ise ara sokaklara kaçarak dağıldı. Olaylar sırasında caddeden geçen bir İETT otobüsü de taşlandı. Otobüs barikat oglarak kullanıldı. Gerginlik devam ediyor.
 
23617781-(1).jpg
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi