Köpeğin mahkemeye dilekçesi kabul edildi

11 Şubat 2014 Salı 11:27

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sahibinin borcu yüzünden haczedilen Ares isimli köpek adına mahkemeye itiraz dilekçesi verildi.

Köpeğin mahkemeye dilekçesi kabul edildi
 Açık artırma ile satılacak olan köpek adına yazılan dilekçe, Bodrum 1. İcra Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Dilekçeyi veren Ayhan Karahan, Türkiye’de bir ilkin yaşandığını ve artık köpeklerin de itiraz edebileceklerini söyledi.

Karahan, “Şu anda Ares’in icra dilekçesi işleme konuldu. Cevabı merak ediyoruz. Dilekçe, dosyanın içine eklendi. Türkiye’de bir ilk yaşandı, hacze uğrayan köpek, dilekçeyle itiraz etti. İtiraz dilekçesi ise kabul edilip dosyasına konuldu. Bu, çok ironik bir durumdur.” dedi. 

Haczedilen köpeğin ağzından itiraz dilekçesi yazılarak mahkemeye sunulmasıyla ilgili görüş bildiren Av. Remzi Kazmaz ise şunları söyledi:

“25 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir itiraz dilekçesiyle karşılaşıyorum. Böyle bir dilekçenin resmî bir makama verilmesi, alınması ve işleme koyulup dosyaya eklenmesi bana göre yanlıştır. Hayvanları Koruma Kanunu’nun 5. maddesinde ‘Ev içerisinde beslenen süs köpekleri haczedilemez’ yazar.”

İstanbul’da kafeterya işleten Mahmut Yazoğlu, dükkân sahibi ile mahkemelik olmuştu. Davayı kazanan dükkân sahibi, alacakları için Yazoğlu’nun evine haciz göndermiş, alacak bir şey bulamayan haciz memurları ‘Ares’ isimli köpeği haczetmişti.

Zaman

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi