Konya Şeker Bulgur Üretimine Başladı

14 Mart 2017 Salı 19:12

Konya Şeker A.Ş.-Torku, bulgur üretimine başladı.

Konya Şeker Bulgur Üretimine Başladı
 Konya Şeker, bulgur fabrikası yatırımını tamamladı. Konya’nın Karapınar ilçesindeki 120 bin metrekarelik alana kurulan tesis günlük 120 ton buğday işleyecek. Son teknolojiyle donatılan tesisin buğday stoklama kapasitesi ise 36 bin ton.
Konya Şeker Torku markası ile Türk mutfağının bilinen ilk Ataşehir escort ürünlerinden olan ve Türk mutfağında Orta Asya’dan beri en başköşede yer alan, besin değerleri ile sağlıklı beslenme açısından üstünlükleri tartışmasız olan bulgur üretimine de başladı.Konya Şeker, bisküvi, kek ve gofret üretim tesisleri ile un fabrikasından sonra bölge çiftçisinin buğdayını değerlendirmek için şimdi de bulgur fabrikası yatırımını gerçekleştirdi. Karapınar’da kurulan ve geçtiğimiz günlerde üretime başlayan Torku bulgur fabrikasının mevcut alanı 120 bin, proje alanı 62 bin, kapalı alanı ise 24 bin metrekareden oluşuyor. 36 bin ton buğday stoklama kapasitesine sahip fabrika günlük 120 ton buğday işleyecek ve 90 ton bulgur üretecek. Geleneksel üretim tekniğini teknoloji ile buluşturan tesis, sahip olduğu tam otomasyon sistemiyle de kalite ve hijyen standartları yüksek her çeşit bulguru üretilebilecek.

Torku, bulguru, tam otomasyon PLC ve teknoloji sistemi ile doğal taşta öğüttü, modern ve geleneksel lezzeti birleştirdi ve üst düzeyde hijyen ve sanitasyonun sağladığı modern bir üretim tesisinde tat, aroma ve pişme kalitesi ile tüketici nezdinde fark yaratacak bir bulguru üretti. “Tarımın Ana Yurdundan Dünyaya” sloganı ile Torku Çatalhöyük Bulgur, tüketiciyle yakında buluşacak.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi