MEPAŞ’tan Ucuz Elektrik Kullananların Sayısı Artıyor

02 Eylül 2013 Pazartesi 15:06

MEPAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, indirimli tarifelerinden elektrik kullananların sayısının kısa zamanda 10 bini aştığını söyledi.

MEPAŞ’tan Ucuz Elektrik Kullananların Sayısı Artıyor
 

Yasa gereği elektrik dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin ayrışması sonucu kurulan Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. (MEPAŞ), hizmet verdiği altı ilde yaklaşık 1,7 milyon müşterisine elektrik satışı yapıyor. Mayıs ayından itibaren indirimli elektrik satışına da başlayan MEPAŞ, üç aylık sürede avantajlı tarifeden elektrik kullanan tüketici sayısını 10 binin üzerine çıkardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan MEPAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, daha önce Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) tarafından yürütülen elektrik satış faaliyetinin, yılbaşından itibaren şirketlerince yapıldığını hatırlattı. Uçmazbaş, “Bu kapsama, Konya, Aksaray, Karaman, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerini kapsayan hizmet bölgemizdeki tüm abonelik, faturalandırma ve tahsilat işlemleri girmektedir. Bunun yanında, müşterilerimizin indirimli elektrik kullanmalarını sağlamak için Mayıs ayında kampanya başlattık ve belli şartlar taşıyan müşterilerimize cazip tarifeler sunduk. Sunduğumuz bu avantajlı tarifeler müşterilerimizden çok büyük ilgi gördü. Müşterilerimizin bu tarifelere büyük ilgi göstermesinde hiçbir ek maliyetle karşılaşılmamasının önemli payı var. Bunun yanında, faturanın yine MEPAŞ tarafından düzenlemesi de, müşterilerimize güven vermektedir” dedi.

İndirimli elektrik kullanmak isteyenlerin nasıl başvuru yapması gerektiği konusuna da değinen Erol Uçmazbaş, “Kurduğumuz satış kanalları sayesinde müşterilerimizi yerinde birebir ziyaret ederek, sözleşme yapıyoruz. Hiçbir ek maliyet olmadan, bu imkandan faydalanmak isteyen müşterilerimiz, 444 8 186 no’lu Çağrı Merkezimizi aradıkları takdirde en kısa sürede kendilerini ziyaret ederiz. Ayrıca müşterilerimizin, faaliyet gösterdiğimiz MEDAŞ İşletmeleri’ne başvurmaları halinde de, sözleşme yapılabilmektedir. Ancak burada şu hususu da hatırlatmakta fayda var; EPDK mevzuatı uyarınca, 2012 yıllık tüketimi 5.000 kWh’ın üstünde olan sanayi, mesken, ticarethane ve kamu müşterileri bu imkândan faydalanmaktadır. Bu tüketim de aylık ortalama 150 liralık faturaya tekabül etmektedir. Bu limiti aşan müşterilerimiz başvuru yaptıkları takdirde indirimli elektrik kullanmaya başlayabilirler” diye konuştu.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi