Özel Kuvvetler Komutanlığına 700 Kişi Alınacak

İlk defa dışarıdan personel alınacak Özel Kuvvetler Komutanlığı için 4 günde 700 kişilik kadronun 10 katından fazla başvuru yapıldı.
Özel Kuvvetler Komutanlığına 700 Kişi Alınacak
Kayıt Tarihi: 07.11.2016 10:05 - Son Güncelleme: 12.04.2024 17:50
YAZI
A
 Özel Kuvvetler Komutanlığının personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik Milli Savunma Bakanlığınca muvazzaf subay ve astsubay alımı gerçekleştiriliyor.

KADRONUN 10 KATI BAŞVURU

Özel Kuvvetler Komutanlığının dışarıdan ilk defa yaptığı personel alımı yoğun ilgi gördü. Bordo bereli olabilmek için 4 günde 7 bin 929 kişi başvuru gerçekleştirdi. Bu başvurular 700 kişilik kadronun 10 katından fazla..

Özel Kuvvetlere 4 günde 7 bin 929 başvuru gerçekleşti

SİTE ÇÖKMÜŞTÜ

10 bin aday için başvuru tarihinin 2 Kasım olarak açıklandığı 31 Ekim'den bu yana, duyurunun açıklandığı internet sitesine 900 binden fazla giriş yapmıştı ve site çökmüştü.

İLKLER YAŞANIYOR

Bakanlığın Personel Temin Dairesi Başkalığınca yapılan alım birçok açıdan ilk olma özelliği taşıyor. Milli Savunma Bakanlığının teşkilat yapısı ve görevlerine yönelik gerçekleştirilen düzenlemelerin ardından Özel Kuvvetler Komutanlığına ilk defa bakanlık tarafından personel alımı yapılıyor. Söz konusu alım, komutanlığa dışarıdan subay ve astsubay temini bakımından da ilk olma özelliği taşıyor.

7 BİN 929 BAŞVURU

Bu kapsamda komutanlığa 200 muvazzaf subay ve 500 muvazzaf astsubay alınacak. Ay başında başlayan başvurulara yoğun ilgi gösteriliyor. Özel Kuvvetler Komutanlığının personel alımı için 4 günde 7 bin 929 kişi başvurdu.

Bunlardan 2 bin 757'si muvazzaf subaylık, 5 bin 172'si muvazzaf astsubaylık için gerçekleştirildi.

Özel Kuvvetlere 4 günde 7 bin 929 başvuru gerçekleşti

KPSS'DEN EN AZ 50 ALMAK GEREKİYOR

Muvazzaf subaylığa başvurmak için en az lisans mezunu olmak ve KPSS ilgili puan türünden en az 50 almak gerekiyor. Astsubaylığa başvurular için ise en az ön lisans mezunu olmak ve KPSS ilgili puan türünden en az 50 alma şartı aranıyor.

Kasım ayının başında başlayan başvurular ay sonuna kadar devam edecek. Başvuru şartlarına ilişkin detaylar Milli Savunma Bakanlığının internet sitesinde yer alıyor.

TSK BÜNYESİNDEN ALINIYORDU

Daha önce Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapacak personel Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinden seçiliyordu.

Gönüllük esasına göre yapılan başvuruların ardından bordo bereli adayları yoğun kurs ve eğitimden geçiyordu. Bunlardan başarılı olanlar Özel Kuvvetler Komutanlığında görev almaya hak kazanıyordu.

BORDO BERELİLERİN MAAŞLARI

TSK'nın en seçkin birliği olan ve vurucu gücünü oluşturan Bordo Bereli astsubaylar 4200 TL, subaylar ise 5000 TL maaş alıyor.

HALİSDEMİRLİ AFİŞ

Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek alıma ilişkin özel afiş de hazırlanmıştı. "Geleceğin subay ve astsubaylarını bekliyoruz" ifadesine yer verilen afişte bordo bereli askerlerin teçhizatlı fotoğrafları da yer aldı.

Afişteki en dikkat çekici ayrıntı ise Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığında darbe girişimine katılan generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in fotoğrafı oldu.

Özel Kuvvetlere 4 günde 7 bin 929 başvuru gerçekleşti

ETİKETLER:
Nöbetçi Eczane

Kategorideki Diğer Haberler