Yerli Otomobil Kopya mı?

13 Ekim 2015 Salı 17:13

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık , Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu. Bakan Işık, yerli otomobilin ilk görüntüsünü basına tanıtmasının ardından sosyal medyada olay oldu.

Yerli Otomobil Kopya mı?
 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil için 3 prototip hazırlandığını 4. prototipin ise üretiminin sürdüğünü açıkladı. Açıklamanın ardından  #yerliotomobil hashtagi Twitter'da TT oldu.

Bakan Işık yerli otomobile ilişkin bilgiler verdi. Işık, "Türkiye'nin yerli otomobil macerasının 2. Abdülhamid Han'a kadar gittiğini belirtti ve "1884'te Abdülhamid Han yerli otomobil için talimat verdi. Türkiye kendi otomobil markasını niye üretmesin? Bizim için yerli otomobil olmazsa olmazdır" dedi.

YERLİ OTOMOBİL O MARKANIN KOPYASI MI?

Bakan Işık'ın açıklamasının ardından sosyal medyada #yerliotomobil hashtagi TT oldu. Bazı kullanıcılar yerli otomobilin iç ve dış görüntüsünün Cadillac BLS marka otomobil ile aynı olduğunu söyledi.

Yerli otomobilin görüntüleri:


Cadillac BLS arabasının dış görüntüsü


Yerli otomobil iç dizayn görüntüsü

Cadillac BLS marka otomobilin iç dizayn görüntüsü:

YERLİ ARAÇ NE ZAMAN PİYASAYA ÇIKACAK?

Işık, yerli otomobile ilişkin, 2016'da her türlü arazi şartında deneyecekleri 30-40 araç üretmeyi, 2019 sonuna kadar da Türkiye'de bunun seri üretimini başlatmayı hedeflediklerini bildirdi.


Yerli otomobilin motorunu gösteren bu fotoğrafta ise sadece Cadillac logosunun kapatıldığını dikkat çekiyor. 

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi