Konyalı Engelli Yüzücüden 3 madalya

05 Mart 2013 Salı 14:19

İstanbul’da 2-3 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’na Konya’dan ferdi olarak katılan engelli yüzücü Abdulkadir Muhittin Doğan, 2 altın, 1 bronz madalya alarak büyük başarı sağladı.

Konyalı Engelli Yüzücüden 3 madalya
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Cebeci Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’na , Konya’dan ilk kez Abdulkadir Muhittin Doğan ferdi olarak katıldı. Zeliha Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Abdulkadir Muhittin Doğan (14), ilk kez katıldığı şampiyonada 2 altın, 1 bronz madalya alarak büyük başarı gösterdi. İlk kez katıldığı şampiyonadan 3 madalya ile dönen Doğan, 50 metre serbest yarışta, kendi kategorisinde 42 saniye ile 1’ncilik, 100 metre sırtta 1.44 saniye ile 1’birincilik ve 100 metre serbest kategorisinde de 1.38.74’lük derecesiyle 3’ncülük elde etti.Bu sene 200 kişilik rekor katılımla gerçekleşen yarışlarda derece alan sporcuların Paralimpik Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edecekleri belirtildi.
banner67

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nilüfer çakıroğlu 5 yıl önce yorumlandı

hayatın boyunca yaptığın her işte başarılı olmanı allahtan dilerim her zaman kalbimdesin dualarım seninle canım oğlum allaha emanet ol kalbim senin yanında

0 Kişi beğendi.
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi