Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Sonrası Konuştu

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Beştepe'de toplandı. ABD'nin Türkiye'ye F-16 satışına ilişkin değerlendirme yapan Erdoğan, kararın memnuniyet verici olduğunu vurguladı. Erdoğan, "Hitler özentisi Netanyahu, her gün yeni bir kırmızı çizgiyi aşıyor." ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Sonrası Konuştu
Kayıt Tarihi: 12.02.2024 20:23 - Son Güncelleme: 28.05.2024 17:48
YAZI
A

Kabine, yaklaşık 1 ay sonra Beştepe'de toplandı. 3 saatlik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameraların karşısına geçip açıklamalarda bulundu.

ABD'nin Türkiye'ye F-16 satışına ilişkin önemli aşama dün itibarıyla tamamlanmış ve Kongre'deki inceleme ve itiraz süreci aşılmıştı.

Kararın memnuniyet verici olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemize yönelik kısıtlamaların kaldırılmasıyla Türk Savunma Sanayii daha hızlı yol alacaktır." diye konuştu.

Erdoğan, terörle mücadeleye ilişkin de mesajlar verirken "Türkiye güney sınırlarında bir teröristan kurulmasına müsaade etmeyecektir. Terör örgütü mensuplarını nerede bulursak orada kafalarını ezmeyi, altyapıları imha etmeyi sürdüreceğiz. Evlatlarımıza sınırlarımızın dışında da terörün olmadığı, barışın hüküm sürdüğü bölge bırakacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öne çıkan diğer açıklamaları şöyle:

Hedefimiz 200 Bin Evi Vatandaşlarımıza Teslim Etmek

Depremin birinci yıl dönümünde hem inşası tamamlanan konutların teslimatını yapmak hem de depremzedelerimizin acısına ortak olmak üzere bölgedeydik. 5 ilimizde kuraları çekerek hak sahiplerine teslim ettiğimiz konut sayısı 31 binin üzerindedir.

İki ay içinde 75 bin konut teslim edilecek. Yılsonuna kadar hedefimiz 200 bin evi vatandaşlarımıza teslim etmektir. Ardından bu sayıyı süratle 390 bine ulaştıracağız.

14-28 Mayıs seçim döneminde Aile ve Gençlik Fonu ile ilgili mevzuat çalışmaları tamamladı. Deprem bölgesinde faaliyete geçireceğimiz başvuruları 15 Şubat'tan itibaren başlıyoruz. Felaket telalları ve bozgunculara prim vermemenizi özellikle rica ediyorum. Depremzede kardeşlerimizden gönülleri ferah tutmalarını bekliyorum.

"Güven ve İstikrar İklimini Bozmak İsteyenlere Fırsat Vermeyeceğiz"

Son 10 yıldır her seçim döneminde olduğu gibi 31 Mart seçimleri de yaklaşırken milletimizi huzursuz edecek görüntüler gelmeye başladı. Türkiye'nin 21 yıldır en büyük gücü olan güven ve istikrar iklimini bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Mahalli İdareler Seçimlerini, ülkemizi tökezletmenin aracı haline dönüştürme hayali kuranların heveslerini yine kursaklarında bırakacağız.

Türkiye artık hem siyasi hem ekonomik hem askeri olarak bambaşka bir ligin oyuncusudur.

Sıkıntılarımız elbette var. Sıkıntıların bir kısmı küresel ve bölgesel krizleirn yansımaları bir kısmı da ayağımıza takılan çelmelerin bedelidir.

Türkiye yaşadığı onca sıkıntıya rağmen sıkıntılarının hepsinin üstesinden gelecek bir programa sahip bir ülkedir. Yolumuza devam ettik, edeceğiz. Ne enflasyon ne başka gayretler bizi çökertemez, çökertemeyecek.

Önümüzdeki sorunları çözerek Cumhuriyetimizi ikinci asrında hak ettiği yere çıkartacağız.

Mısır'a 12 Yıl Sonra Ziyaret

Sayın Sisi ile ekonomik, ticaret, turizm, enerji ve savunma başta olmak üzere ülkelerimiz arasında pek çok konuyu istişare edeceğiz. Gündemimizin ilk sırasında Gazze'ye yönelik artan İsrail saldırıları olacak. Hitler özentisi Netanyahu, her gün yeni bir kırmızı çizgiyi aşıyor.

Bu sabah güvenlik bölge olarak ilan ettikleri yaklaşık 1,5 milyon Gazzeli'nin sığındığı Refah'ı hedef aldılar. Batılı güçler sahne önünde İsrail'e itidal çağrısı yaparken Hamas bahanesinin arkasına saklanarak, Netanyahu'nun katliamlarına göz yumuyorlar.

ETİKETLER:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nöbetçi Eczane

Kategorideki Diğer Haberler