Diriliş Ertuğrul oyuncuları Konya'ya geldi

Diriliş Ertuğrul” dizisi oyuncuları Konya’da hayranlarıyla bir araya geldi.
Diriliş Ertuğrul oyuncuları Konya'ya geldi
Kayıt Tarihi: 06.05.2016 07:42 - Son Güncelleme: 21.04.2024 18:26
YAZI
A
 İzlenme rekorları kıran "Diriliş Ertuğrul" dizisinin oyuncuları Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonla Konya’da hayranlarıyla söyleşide buluştu. Selçuklu Belediyesi binası bahçesinde düzenlenen söyleşiye dizi oyuncuları engin altan düzyatan (Ertuğrul), Cengiz Coşkun (Turgut Alp), Cavit Çetin Güner (Doğan Alp), Nurettin Sönmez (Bamsı) ile Osman Soykut (İbn-i Arabi) katıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı söyleşide oyuncular sosyal medya üzerinden gelen sorulara içtenlikle cevap verdi.Gelen bir soru üzerine Engin Altan Düzyatan, Türkiye’de tarihi dizi çekmenin zorluklarından bahsederek, “Hem mekan olarak, hem at olarak zor. At istediğiniz zaman Türkiye’de eğitimli at bulamıyorsunuz. Karşınızda kılıçla dövüşecek insan sayısı çok az. Dış mekanlarda çektiğiniz için doğa şartlarının hepsine birebir maruz kalıyoruz. Birebir uğraşmak durumunda kalıyoruz. Orada dünyayı doğru kurmazsanız seyirci sizin yaptığınız şeye inanmıyor ve yapacağınız bir tarih dizisi komediye dönebiliyor. Bunun daha önce belli kanallarda örneklerini gördük” dedi.Bu cümlesinin üzerine söyleşiye katılan vatandaşlardan büyük alkış alan Düzyatan, şöyle devam etti:

“Bu cümlelerimde Muhteşem yüzyıl’ı kastetmiyorum, o gayet başarılı bir diziydi. Daha önce TRT’de de örneklerini gördük, yapılamamış, başarılı olamamış tarih dizilerini izledik. Çünkü burada bir dünya kurma ve bu dünyaya seyirciyi inandırabilme durumu vardır. Ve buna iyi bir ekip, iyi bir yönetmen, iyi bir yapımcı ve her şeyden önemlisi iyi bir senaryo gerekir. Biz bunların hepsini sağlayabildik. Ve sağlayabildiğimiz için halk bizi sevdi. Yaptığımız şeye inandı. Çünkü bu iş aslında bir inandırıcılık işi. Halk yaptığını şeye inandıktan sonra sizin için zorluk kısmı kalmıyor bence Çünkü artık inanılan bir projenin içinde oluyorsunuz ve ondan sonrası sadece zevk oluyor oynaması. Benim çok iyi oyuncu arkadaşlarım var, çok keyifli çalışmaya devam ediyoruz.”

Dizi oyuncularından Cengiz Coşkun ise, herkesin bu işi çok sahiplendiğini ve inandığını ifade ederek, “Eğer işinizi samimi bir şekilde yaparsanız o gerçekten televizyondan seyirciye geçiyor ve seyirci buna inanıyor. Bunun inandırıcılığını sağlamak oradaki atmosferle alakalı. Biz de oyuncular olarak bunu samimi bir şekilde içselleştirdik ve sizlere sunduk. Başarısı bundan kaynaklanıyor” diye konuştu.

Söyleşi sonrasında hayranlarıyla vedalaşan dizi oyuncuları Konya’dan ayrıldı.
ETİKETLER:
Nöbetçi Eczane

Kategorideki Diğer Haberler