Kösem'de erken final kararı

Beklentilerin yüksek olduğu Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi, istenilen reyting rakamlarına ulaşamadı. Dizi için erken final kararı alındı.
Kösem'de erken final kararı
Kayıt Tarihi: 07.03.2016 18:35 - Son Güncelleme: 16.04.2024 02:59
YAZI
A
 Dört yıl boyunca ekranda fırtınalar estiren Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak çekilen Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi, yüksek beklentiyi karşılayamamıştı.

DÜŞÜK REYTİNGLER

Hülya Avşar’ın 10 yıl aradan sonra Safiye Sultan karakteriyle seyirciyle buluştuğu dizi, dev bütçesi ve güçlü prodüksiyonuna rağmen ilk bölümünden itibaren düşük reytingler aldı.

Birinci Ahmet karakterine hayat veren Ekin Koç’un düşük performansı nedeniyle eleştiri oklarına hedef olduğu dizinin ilk bölümlerinde Kösem Sultan’ı 17 yaşındaki Anastasia Tsilimpio canlandırmış ancak reytingler kötü gidince hemen acil önlem alınmıştı.

BEREN SAAT DE KURTARAMADI

Dizinin hikayesi hızlandırılmış ve Kösem Sultan karakteri için anlaşılan Beren Saat, 7. Bölümde apar topar dizi ekibine katılmıştı. Güzel oyuncu, sadece dizinin rol aldığı ilk bölümünün reytinglerini yüzde 20 oranında artırabilmiş, daha sonraki haftalarda izlenme oranı yine düşmüştü.

12 MAYIS'TA EKRANA VEDA EDİYOR

Dizinin yayıncı kanalı Star TV, sonunda noktayı koydu ve anlaşmasının bittiği Kösem Sultan’ı 26. bölümde kesin olarak bitirme kararı verdi. Bu hafta 17. bölümüyle seyirciyle buluşacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan, 12 Mayıs’ta ekran ömrünü tamamlayacak.

ETİKETLER:
Nöbetçi Eczane

Kategorideki Diğer Haberler