O er hakkında karar verildi

Terhisine 4 gün kala darbe girişiminde yer aldığı için gözaltına alınan er Enes Gül, adli kontrol şartıyla serbest kaldı.
O er hakkında karar verildi
Kayıt Tarihi: 19.07.2016 20:53 - Son Güncelleme: 11.04.2024 09:34
YAZI
A
 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında polisler tarafından gözaltına alınan askerler arasında İstanbul Sultançiftliği'nde görev yapan Bursalı asker Enes Gül, serbest bırakıldı.

TATBİKAT VAR DEDİLER

Enes Gül ifadesinde, "Ben Cuma günü acil müdahale mangasındaydım. 19:00 da yemek yedik. 20:30 gibi de yat içtiması alınacaktı. Mehmet üsteğmen geldi, 'herkes üstünü giysin tatbikat var' dedi. Garajlar bölgesine gidip silahları aldık. Asker başına 30 mühimmat verdiler. 4 araç vardı. Araçları hazırladık, çıktık. Binbaşı Enver Muratoğlu geldi. Bizi durdurdu. 'kışla içinde 2 tur atacağız' dedi. Bir tur attıktan sonra nizamiyeden dışarıya çıktık. Mahmutbey tarafında trafik tıkandı. Halk ayaklandı. Tanka vurmaya başladılar. Araç komutanı bize, 'siz içeriye girin' dedi. Daha sonra bölük komutanımızı içeriye çektiler. Bize de dışarıya çıkın dediler. 'mühimmatlarımız var' dedik. Sonrasında polis geldi, silahları ve mühimmatları ben teslim ettim" diye konuştu.

'Tatbikat için çıkardılar' diyen er serbest bırakıldı

ETİKETLER:
Nöbetçi Eczane

Kategorideki Diğer Haberler