Sosyal Sorumluluk Ödülü Konya'ya

Konya İl Sağlık Müdürlüğü ‘İlk Adım Ebe Gebe Okulu’ projesi ile yılın sosyal sorumluluk projesi kapsamında birincilik ödülü kazandı.
Sosyal Sorumluluk Ödülü Konya'ya
Kayıt Tarihi: 03.01.2024 10:12 - Son Güncelleme: 12.04.2024 05:09
YAZI
A

İstanbul Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Doktorclub Awards işbirliği ile bu yıl yedincisi düzenlenen ‘Türkiye’nin Sağlık Ödülleri 2023’ gerçekleştirilen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Doktorclub Awards üyesi yaklaşık 92 bin hekimin kullandığı oylar sonucunda Konya İl Sağlık Müdürlüğü ‘İlk Adım Ebe Gebe Okulu’ projesi ile yılın sosyal sorumluluk projesi kapsamında birincilik ödülü kazandı.

İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu`nda gerçekleştirilen ödül töreninde İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Engin Dinç ödülü İstanbul Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı aynı zamanda Doctorclub Awards Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Bayraktar’ın elinden aldı.

Törende yaptığı teşekkür konuşmasında anlamlı ve saygın bir ödüle layık görüldükleri için mutlu olduklarını ifade eden Prof. Dr. Koç, İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesi’nin bir toplumun geleceği açısından son derece önemli olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Koç, “Bir neslin sağlıklı olması ülkenin geleceğidir. Sağlıklı nesiller hepimizin garantisidir. Bu eğitimler bebek daha anne karnındayken başlıyor ve devam ediyor. Bu nedenle bu projeyi çok çok önemsiyor ve değer veriyoruz. İlk Adım Ebe Gebe Okulu Projesi kapsamında yaklaşık 7 bin gebemize ve 700 babamıza eğitim verilmiştir. Bu sayı bazı illerimizdeki yaklaşık yıllık doğum sayılarına eşittir” dedi. 

‘İlk Adım Ebe Gebe Okulu’ projesinin yedi yıllık bir çalışmanın ve gayretin sonucunda güçlü bir ekip çalışması ile bu noktalara geldiğinin de altını çizen Prof. Dr. Koç, anne adaylarının sağlıklı bir doğum süreci gerçekleştirebilmeleri amacıyla hayata geçirilen projenin istikrarlı bir şekilde uygulanmaya devam edeceğini ifade etti. Prof. Dr. Koç,  “Projemize ilk günden bu yana verdikleri desteklerden dolayı başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, projenin bugünlere gelmesinde büyük çaba sarf eden AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta’ya, Yazır Sosyal Tesisi içerisinde proje için eğitim merkezi oluşturan Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı’ya ve fedakâr bir şekilde çalışmalarını sürdüren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

ETİKETLER:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nöbetçi Eczane

Kategorideki Diğer Haberler