Facebook WhatsApp'ı Satın Aldı

20 Şubat 2014 Perşembe 11:12

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, WhatsApp'ı satın almak için anlaşmaya vardı.

Facebook WhatsApp'ı Satın Aldı
 Sosyal paylaşım sitesi Facebook, WhatsApp'ı satın alıyor. Varılan anlaşmaya göre, WhatsApp için 4 milyar doları nakit olmak üzere toplam 16 milyar dolarödenecek.

Mobil hızlı mesajlaşma servisinde büyümek isteyen Facebook, aylık yaklaşık 450 milyon kullanıcısı olan WhatsApp'ı 16 milyar dolara satın almak için şirket ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, WhatsApp için 4 milyar dolarlık nakit ödeme yapılacağı, geri kalan 12 milyar doların ise hisse senetleri yöntemiyle ödeneceği belirtildi.

Facebook Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg, ''WhatsApp dünyada 1 milyar insanı birbirine bağlama yolunda, bu kadar önemli bir dönemeci aşan şirketler zaten inanılmaz değerli'' diyerek, satın alma işleminin gerçekleşeceğini açıkladı.

Zuckerberg'in uzun dönemdir mobil mesajlaşma uygulamalarını Facebook bünyesine katmak istediği, bunun için geçen yıl Facebook'un Snapchat'a 3 milyar dolar teklif ettiği ancak bunun kabul edilmediği bildirildi.

Satın alma işleminin gerçekleşmesiyle WhatsApp'ın kurucusu ve Üst Yöneticisi Jan Koum, Facebook yönetim kuruluna katılabilecek.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi