Yeni Facebook'ta Neler Var-İşte Yeni Facebook

09 Mart 2013 Cumartesi 14:56

Facebook'un merakla beklenen yeni özellikleri tanıtıldı.

Yeni Facebook'ta Neler Var-İşte Yeni Facebook
 Facebook'un merakla beklenen etkinliğinden, yeni sayfa tasarımı çıktı. California'da düzenlenen etkinlikle Facebook'un özeleştiri yaparak "Karmaşaya Elveda" sloganıyla tanıttığı yeni haber kaynağı (news feed) tasarımında, görseller büyüdü, kullanım basitleştirildi.Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in de katıldığı toplantıda, "Kullanıcılar en çok resim paylaşıyor ve yeni tasarımla onların daha fazla vakit geçirmesini istiyoruz. Yeni tasarım kişiselleştirilmiş gazeteniz de olacak" sözleriyle tanıtılan tasarımda, metinler ve sekmeler küçülürken, fotoğraf ve video görselleri büyüdü.İKONLAR KÜÇÜLDÜ

2011'in sonunda tanıtılan şu anki "Zaman Tüneli" tasarıma göre daha sade ve kullanışlı bir yapıya kavuşan Facebook'un içeriklerine ilişkin ikonlar solda küçük boyutlarla sunulurken, paylaşımlara ilişkin sekmeler sağ kısımda yer alıyor. Web ile mobil arasındaki farkların da giderildiği yeni tasarım kullanıcılara kademeli olarak sunuluyor.TÜRKÇE AYIBI!

“Karmaşaya Elveda” sloganıyla tanıtılan sosyal ağın yeni halindeki Türkçe yazım hatası dikkat çekti. 33 milyonluk kullanıcıyla dünyada 6. sırada olan Türkiye için yeni tasarım "Karmaşaya Elvada” sloganıyla tanıtıldı.
Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi