Bakan Işık Yeni Kriptolu Telefonları Tanıttı

18 Şubat 2015 Çarşamba 12:43

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık devletin kullanacağı yeni kriptolu telefonları tanıttı. Yeni kriptolu telefonlar 3 kat daha güvenli.

Bakan Işık Yeni Kriptolu Telefonları Tanıttı
 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, devletin kullanacağı yeni kriptolu telefonu ilk kez basına tanıttı.

Işık,"3 kat daha güvenli" dedi.

Fikri Işık, Anadolu Ajansı Editör Masası programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Işık'ın açıklamalarının öne çıkan bölümleri şöyle

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Güvenlik mekanizmalarının çok iyi kurgulanmasını ama Türkiye'nin mutlaka başkanlık sistemine geçmesini savunuyorum. Bunu yaparsak inanıyorum iki başlılık ortadan kalkar ve Türkiye çok güçlü şekilde başkanlık sistemiyle yoluna devam eder.

İDAM CEZASI

Türkiye idamla ilgili tartışmayı uzun yıllar önce yaptı, bir karara vardı. Ben bu kararın daha uzun süre Türkiye'de uygulanacağını düşünüyorum. Kişisel görüşüm farklı olabilir ama şu anda yürürlükte olan bir uygulama var bunun olayların sıcaklığı içerisinde tansiyonun çok yüksek olduğu dönemlerde tartışılmasının sağlıklı sonuçlar doğurmayacağı kanaatindeyim.

"Sistem tartışmalarında en fazla öne çıkan iki temel kavram var. Temsilde adalet ve yönetimde istikrar. Temsilde adalet ve yönetimde istikrarı en fazla sağlayan ve bizim milletimizin tarihi birikimine en uygun sistem olarak ben başkanlık sistemini görüyorum.

YENİ KRİPTOLU TELEFONLAR

Fikri Işık, kriptolu telefonların dinlenilmesinin bir casusluk faaliyeti olduğunu söyledi. Yeni kriptolu telefonu tanıtan Işık, "Bir daha bu telefonların dinlenememesine yönelik şu anda bildiğimiz dünyadaki en gelişmiş kripto çözücü cihazların çözme kabiliyetinin 3 katı kadar güvenlik sistemi geliştirdik. Şu an bu kriptolu telefonun dinlenebileceğine inanmıyorum" dedi. 

yeni-kriptolu-telefon.20150218112912.jpg

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi