Danıştay'ın Skandal FETÖ Kararına Erdoğan'dan Tepki!

Danıştay 5. Dairesi, FETÖ’den ihraç edilen 450 yargı mensubu hakkında göreve iade kararı verdi. Cumhurbaşkanı karara sert tepki gösterdi. Erdoğan, "FETÖ bataklığını kuruttuk ancak sinekleri temizleme işimiz daha devam ediyor." diye konuştu.
Danıştay'ın Skandal FETÖ Kararına Erdoğan'dan Tepki!
Kayıt Tarihi: 15.02.2024 14:40 - Son Güncelleme: 12.04.2024 01:41
YAZI
A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'daki temaslarını tamamlayarak yurda dönerken, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Danıştay 5. Dairesi'nin FETÖ'den ihraç edilen 450 yargı mensubu hakkında göreve iade kararına tepki gösterdi. Erdoğan, "Bu karara sessiz kalmamız mümkün değil." dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

"FETÖ denen bu şer şebekesinin, terör yapılanmasının belini kırdık. FETÖ bataklığını kuruttuk ancak sinekleri temizleme işimiz daha devam ediyor. Biz FETÖ'nün iç yüzünü anlatmaya, onlarla her alanda mücadele etmeye devam edeceğiz. Mücadelemiz bitmiş değil. Son kukla da Türkiye'ye zarar veremez hale getirilene kadar devam edeceğiz. Yüzlerindeki değişik maskeleri yırtıp atıyoruz ve bunlar böylece meydana çıkıyor. Her kılığa giren bu iradesiz şarlatanların ensesinde olacağız. Fakat Danıştay'ın aldığı bu karara da sessiz kalmamız mümkün değil. Nasıl ki Anayasa Mahkemesi’nin aldığı bazı garip kararlarda Cumhur İttifakı olarak tepkisiz kalmıyorsak, bunda da sessiz kalamayız. Ayrıca Anayasa Mahkemesi’nin almış olduğu bu kararları hazmedemiyorum. Danıştay zaman zaman yapıyor, bu tür kararlarla bizi rahatsız ediyor ama Anayasa Mahkemesi’nin sık sık bu tür kararları alması bizi ciddi manada rahatsız ediyor. Mesela Anayasa Mahkemesi bir de BTK'yla ilgili bir karar almış. Hani bunun neresinden gireceksin? Nasıl böyle bir karar alınır? Biz de bu işin üzerine üzerine giriyoruz, gideceğiz. Danıştay'da da bu işin yine aynı şekilde takipçisi olacağız."

ETİKETLER:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nöbetçi Eczane

Kategorideki Diğer Haberler