Akşehir'e 4 Yeni Anaokulu Yapılacak

19 Aralık 2012 Çarşamba 12:40

Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehir’de 2013 yılında 4 yeni anaokulu inşaatının başlayacağını söyledi.

Akşehir'e 4 Yeni Anaokulu Yapılacak
 Başkan Oğul, okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekerek, “Okul öncesi eğitimin önemi ve insan beyninin yüzde 70’inin 0-6 yaşlarında şekillendiği anlaşıldıktan sonra Türkiye’de okul öncesi eğitime büyük önem verilmeye başlandı. Akşehir’de her ilköğretim okulunda anasınıfı olmakla beraber bunun haricinde de 6 adet bağımsız anaokulu var. 2013 yılında Akşehir’e dört yeni bağımsız anaokulu daha inşa edilecek” dedi.

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehir’de okul öncesi eğitimde büyük bir artış olduğuna da değinerek, “Akşehir, okul öncesi eğitimde 48-66 ay aralığında okullaşma oranını yüzde yüze çıkardı. Bağımsız anaokulları 36-66 ay arası çocukların eğitim aldığı okullardır. Akşehir’de 36-66 ay aralığındaki tüm çocukların anaokuluna gitmesi için 4 adet anaokulu yapımı Konya Özel İdaresi yatırım programına alındı. Akşehir, Eğitim Kent olma özelliğini bir kat daha gösterecek. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Akşehir koyduğu hedeflere emin adımlarla ilerliyor” şeklinde konuştu.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi