Twitter'a Yeni Tuş Geliyor

31 Ağustos 2013 Cumartesi 15:00

Twitter'a, tehdit ve hakaret içerikli tweetleri bildirmek için yeni bir tuş geliyor.

Twitter'a Yeni Tuş Geliyor
 

İngiltere’de Temmuz ayında kadın gazeteci Caroline Criado-Perez’in maruz kaldığı saldırılar, Twitter’da güncelleme kararı alınmasını sağladı.Criado-Perez; İngiltere’de banknotlar üzerinde Kraliçe’nin yanı sıra başka kadınların da yer alması gerektiğini öne çıkarmış, bu teklifi üzerine bazı çevrelerden ölüm ve tecavüz tehdidi içeren tweetler almaya başlamıştı.
 
İngiltere’de Kim Graham adlı aktivistin başlattığı imza kampanyasında 140 binden fazla kişinin desteğini alan Criado-Perez, aktivistlerle birlikte Twitter’dan hakaret ve tehdit içerikli tweet’lerin bildirilmesini sağlayacak bir tuş eklenmesini istemişti.
 
Twitter, aktivistlerin tepkisi üzerine çalışmalara başladığını duyurmuş ve iOS’te bulunan bildiri araçlarının benzerinin Android ve web versiyonuna ekleneceğini belirtmişti.
 
ANDROİD VE WEB GÜNCELLEMESİNDE HAYATA GEÇTİ

Şirket, bugünden itibaren Android ve web güncellemesinin hayata geçeceğini açıkladı.Criado-Perez Twitter’ın kendilerine kulak vermesinin çok sevindirici olduğunu, gözden geçirilmesi gereken bazı hususlar olsa da çnemli bir adım atıldığını’ belirtti. Söz konusu hususlardan biri, bildirilen şikayetin, şikayete neden olan Twitter kullanıcısıyla paylaşılma olasılığı bulunması.
 
Twitter ise yaptığı açıklamada, ‘kullanıcıları için güvenli bir platform oluşturmaya çalıştıklarını ve olumsuz içerikli tweet’lerle ilgilenmeleri için ek personel alınacağını’ belirtti.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi