Mevlana'nın 744. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri-VİDEO

08 Aralık 2017 Cuma 22:25

Törenler kapsamında, zihinsel engelli semazenlerce sema ayini icra edildi

Mevlana'nın 744. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri-VİDEO
 Her yıl 7-17 Aralık tarihlerinde düzenlenen törenlere yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçi katılıyor. Mevlana Kültür Merkezi'nde devam eden etkinliklerin ikinci gününde, engellilerden oluşan Sincan Belediyesi Halk Eğitim Merkezi Melekler Sema Grubu, sema ayini yaptı ve tiyatro gösterisi sundu.

Melekler Sema Grubu, izleyicilerin beğenisini kazandı.

Sema grubu sorumlusu Ülkü Bayram, AA muhabirine, zihinsel engellilerde iyileştirici etki yaratacak sosyalleştirme çalışmaları yaptıklarını söyledi. Sema ekibindeki engelli bireylerde olumlu sonuçlar gözlendiğini anlatan Bayram, şunları kaydetti:

"Güzel davranış şekilleri, sonuçları alıyoruz. Kurduğumuz sema ekibi, bu işi profesyonel olarak yapabilen, zihinsel engellilerden oluşan dünyada ve Türkiye'de tek ekip. Bu etkinlikleri Sincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yapıyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Konya'daki törenlere katılmaktan mutluluk duyuyoruz."

- "Onların tek ihtiyacı kabul edilmek"

Sema ekibinin 20-40 yaş arasında değişen 12 kişiden oluştuğunu dile getiren Bayram, "Onların tek ihtiyacı kabul edilmek. Burada kabul edilme duygusunu yaşıyorlar. Beğenildikleri zaman o özgüvenle hayatlarına daha güzel bir şekilde devam ediyorlar. Mevlana'nın sevgi ve hoşgörüsünden yola çıkarak onlara Mevlevi geleneklerini de öğretiyoruz." ifadelerini kullandı.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi