Cemaatin Bir Radyosu Daha Kapandı

20 Ocak 2016 Çarşamba 21:13

TÜRKSAT'ın cemaate ait sözleşmeleri yenilememesi sonrası kapanan radyolara bir yenisi daha eklendi. Samanyolu Haber Radyo'nun tüm frekans hakları Dünya Radyo'ya devredildi.

Cemaatin Bir Radyosu Daha Kapandı
 TÜRKSAT'ın sözleşme yenilememesi üzerine, cemaate ait televizyon kanalı ve radyoların uydudaki yayının son bulması ile maddi krizde olduğu iddia edilen Samanyolu Haber Radyo kapandı.

Fethullah Gülen Cemaatine ait Samanyolu Yayıncılık A.Ş'nin sahibi olduğu radyonun tüm frekansları Dünya Radyo'ya devredildi. Bundan böyle aynı frekanslarda Dünya Radyo yayında olacak. Başka bir ifade ile Dünya Radyo tekrar karasal yayına başladı.

Radyonun yayın içeriğinin nasıl olacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.

Türksat'ın sözleşme yenilememesi üzerine, Samanyolu TV, Mehtap TV, Ebru TV ve Burç FM'in de aralarında bulunduğu televizyon kanalı ve radyoların uydudaki yayını Ekim 2015 itibariyle son bulmuştu.

Gruba ait 13 TV kanalı ve radyo şöyle: Samanyolu Avrupa, Ebru TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Yumurcak TV, Dünya TV, MC TV, Samanyolu Afrika, Tuna Shopping TV, Burç FM, Samanyolu Haber Radyo, Radyo Mehtap ve Radyo Cihan.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi